Skocz do zawartości

Uciekajacy plyn chlodniczy.


Gość rybeusz89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od razu zaznacze ze jestem laikiem. Ostatnio w warsztacie wymieniono mi rozrzad. Wczoraj jadac do pracy sprawdzilem stan oleju i plynu w chlodnicy i suprajs. Byla pusta. Podczas dolewania czesc cieczy zeszla do rury i zostalo w okolicach połowy zbiornika. Dzis wracajac z pracy przed ruszeniem zajrzalem pod samochod. Zauwazylem mokra plame z lewej strony (patrzac na wprost auta). Samochod jest z UK wiec kierata jest z prawej strony. Plynu troche ubylo. Widoczny wyciek z jakiejs miski usadowionej pod silnikiem. Czy to pompa? Mozna z tym jezdzic (gora 4 dni)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

To jest układ zamknięty. Więc powinien pracować na stworzonym ciśnieniu.

Jesił go brak, to możesz ugotowac silnik w pierwszym korku.

 

Jej jest wyciek to...

Powrót do mechanika... szybki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj przy robieniu rozrządu jest wymieniana pompa wodna. Może coś jest nieszczelne po wymianie pompy.

Jak powyżej, sugeruję powrót do mechanika robiącego rozrząd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Aby wymienić pompę to trzeba zdać cały rozrzad.

Dlatego się to razem robi.

 

Trzeba znaleźć z jakiego miejsca jest ten wyciek.

 

I to szybko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba ściągać całego rozrządu , by wymienić pompę wody w 1,0 12V , wystarczy tylko poluzować pasek wieloklinowy . Opcje są następujące :

1) układ był zapowietrzony i w miarę odpowietrzania poziom płynu sie obniżył , a wtedy nalezy go uzupełnic i obserwować co dalej sie dzieje ,

2) podczas prac został naruszony któryś z przewodów czy elementów układu chłodzenia i pojawił sie wyciek ,

3) awaria uszczelki pod głowica lub źle założona uszczelka pokrywy rozrządu.

 

Silnik dymi na biało ? Widać olej w płynie lub na odwrót ? Jesli tak , oznaczałoby to opcję nr 3 .

Osobiście obstawiam opcję 2 .

Edytowane przez marco84

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaobserwowalem wody w oleju i na odwrot. Chyba zle w profilu wpisalem silnik bo to jest 1.2. Znajomy ktory tez mial corse mowil ze pompa jest na zewnatrz. Wiec nie wiem czy trzeba sciagac rozrzad.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Trzeba znaleźć z którego miejsca jest wyciek. Mówimy że pilne a kolega po tygodniu się zastanawia czy podnieść maskę. Po jaką cholerę się odzywać, jeśli auto i tak trafi do mechanika. Możliwe że z ugotowanym silnikiem.

O pompie podałem ogólnie... Nie widziałem nawet jakie auto i silnik. Wybaczcie mój błąd.

 

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko laika ciezko jest powiedziec czy pompa jest w srodku czy na zewnatrz. Tak auto trafi do mechanika tylko chcialem sie dowiedziec czy to jest nastepstwo wymiany rozrzadu (nieodpatezenie przy wymianie) czy tez po prostu nastapilo to samoistnie. Niestety godzina pracy mechanika w glasgow oscyluja w okolicach 40-50 funtow na taki wydatek mnie nie stac. Umowilem sie z kolega co sam naprawia ze mi to zrobi ale dopiero w sobote stad te pytanie dotyczace czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności