Skocz do zawartości

Ile wchodzi oleju do Opla Corsy B


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 11 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!!!

Mam małe pytanie. Jaki mam wlać olej do Opla Corsy B 1.2 16V 2000 z przebiegiem 100 tys. Ile litrów mam kupić?, I przede wszystkim syntetyczny czy półsyntetyczny.

I jaki jest dobry. I o co chodzi z tymi np 5W bo teraz miałem Mobil 1 5w50.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jiro, czyli jeździłeś na syntetyku

z reguły - 0w czy 5w to syntetyk, 10w zaś pół - jest to poza tym określenie lepkości oleju.

Jeśli do tej pory wszystko było o.k. - oleju nie pali w nadmiarze i dobrze chodzi - to taki lub o podobnych wł. możesz lać dalej.

Ilość potrzebna do wymiany oleju z filtrem wg danych to 3,3-3,5L, czyli zalejesz 3,0L i w razie ew. potrzeby uzupełnisz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem zobaczyć ile mniej więcej kosztuje olej i mam mały dylemat który kupić by był najlepszy do mojego Opla Corsy B 1.2 16V 2000 z przebiegiem 100 tys. Bo chce by dalej jeżdził cicho i nic mu nie dolego przez najbliższe lata. Obecnie miałem Mobil 1 5W50 ale teraz nie wiem czy dalej lac ten sam. Zastanawiam się miedzy takim olejami. Co wybrac? :

1. OLEJ_ CASTROL_ MAGNATEC_ 5w/40 lub 5w/50.

2. Mobil 1 5w/50.

3. OLEJ_ CASTROL_ MAGNATEC_10w/40.

4. Mobil 1 10w/40.

 

A może jest coś innego i lepszego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro do tej pory wszystko było o.k.

to po co zmieniać na inny,

zostań przy tym samym - mobil/syntetyk

Mobil jest dobrym olejem, a będzie tańszy (zazwyczaj) od Castrol-a

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Motocyklista

Witam.

Kupiłem corse 1,6 gsi z przebiegiem 200tys. chciałbym zmienić olej i filtr oleju. jaki olej proponujecie na pewno mineralny ale czy firma ma istotne znaczenie? zastanawiam się nad lotosem za trochę ponad 60zł za 5 litrów albo jakiś tam z Orlenu za 40zł za 4litry ile oleju wchodzi 3,5litra?

I jeszcze jedno pytanie. koleś mówił ze rozrząd był robiony ale wiadomo każdy dużo gada, i czy jak podjadę do mechanika to czy on będzie wiedzieć czy trzeba już go wymienić czy jak to jest z tym rozrządem?

Dzięki za odpowiedz pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego na pewno mineralny?

to już tak licho z tym motorem?

 

Około 3,5L musisz zalać "na dzień dobry"

GM sobie kup cena podobna lub kilka zeta wyższa

 

Po zdjęciu osłony tak z grubsza można ocenić

czy niedawno był wymieniany

czy może jednak trochę więcej czasu wstecz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Motocyklista

nie no silnik całkiem ok chodzi. osiągi tez bardzo dobre ale wszyscy mi mówią że powyżej 180tyś to już powinien być mineral. I właśnie się zdziwiłem skontaktowałem się z poprzednim właścicielem i silnik jest zalany półsyntetykiem mobil 1 i to jakieś 4tys temu także teraz się zastanowić czy po prostu dolać bo nawet mam taki w domu czy wymienić na tego minerala bo ubywa mi oleju, tylko nie wiem czy przez to ze uszczelka pod głowica trochę mokra czy po prostu już go zjada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności