Skocz do zawartości

Ile wchodzi oleju do Opla Corsy B


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

powyżej 180tyś to już powinien być mineral

Śmiechu warte takie porady.

Nie przebieg a kondycja silnika decyduje o tym jakim olejem będzie zalewany.

 

teraz się zastanowić czy po prostu dolać bo nawet mam taki w domu czy wymienić

Tu nie ma mad czym si zastanawiać.

Po zakupie samochodu należy wymienić olej wraz z filtrem.

 

ubywa mi oleju

Wymień i potem obserwuj ile Ci ubywa.

Norma to 0,7 litra na 1000 kilometrów.

Dymi na niebiesko z rury?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Motocyklista

No to wymienię olej w najbliższe dni. bo mam już nawet trochę poniżej minimum.

Dymić nic nie dymi ani jak zimny ani ciepły.

Tylko zastanawiam się jaki olej wlać każdy gada coś innego a ja nie mam pojęcia bo to moje pierwsze auto...

Ale wiem na pewno ze jak kupiłem to było miedzy min a max. a od tego czas zrobiłem jakis 1200km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Motocyklista

co do firmy to na pewno GM ale nie wiem czy półsyntetyczny czy lepiej mineral.

Jak dam mineral to nie będę musiał tyle dolewać nie?

 

[ Dodano: Sro Kwi 28, 2010 19:21 ]

a co myślicie o tym oleju. moja corsa jest na gaz

http://moto.allegro.pl/item1014179489_lotos_gas_15w40_5l_hurt_gliwice_tanio.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Motocyklista

powiem ci tak, miesiąc temu było dokładnie na minimum, i jakoś długo zabierałem się do wymiany. oglądam wczoraj a tam prawie sucho...(przerażenie) na samych czubkach tylko był olej, dolałem 0,5litra tego mobila i nawet połowy na minimum nie ma. a przez ten czas zrobiłem ok 1000km. czyli wychodzi na to ze jakiś litr

 

[ Dodano: Sro Kwi 28, 2010 20:03 ]

ale dziwne ze tyle z pod tej uszczelki by uciekało (pod zaworami) bo dymić nic nie dymi. przyznam że jak mi odwali to wchodzę powyżej 5tys obrotów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem to było miedzy min a max. a od tego czas zrobiłem jakis 1200km[/quote ]Wiadmo,że pomiędzy kreskami Min-Max mieści się 1 litr oleju.Opel Cosa B z silnikiem 1,6i 16V C16XE ma pojemność miski razem z filtrem -3,5 litra oleju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dłuższej przerwie ;)

Mam pytanko odnośnie oleju i wymianie...

otóż corsica miała trochę za szybki przeskok na mineralny to jest błąd którego nie da się już odwrócić, dlatego trzeba iść dalej.

Jak przebieg był około 180 tys zmieniliśmy olej półsyntetyczny na mineralny z dopiskiem magicznym "gaz". Wiem że zdania są podzielone odnośnie funkcjonalności takich Gazowych olejów, ale teraz chcemy zmienić olej by trochę poprawić kondycję auta, oczywiście też mineralny ale nie wiemy jaką firmę najlepiej.

Czy macie jakieś propozycje lub uwagi?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności