Skocz do zawartości

Opel vectra C czy astra H ?


Gość zuberek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Noszę się z zamiarem zakupu auta . Zastanawiam się właśnie między tymi dwoma modelami . Mam 21 lat studiuję zaocznie i pracuję , więc bardzo ważne są dla mnie koszty utrzymania pojazdu . Moim pierwszym autkiem , które nadal posiadam jest corsa b 1.0 . Uważam , że jest ona po prostu za słaba aczkolwiek zrobiłem nią już blisko 20 tyś km i oprócz awarii czujnika położenia wału autku nic jej nie dolega poza ogromnym zużyciem oleju tj. litr na 1000 km co uważam za duża wadę i dlatego też planuje zmienic samochód na coś nowszego i o większej mocy pod uwagę biorę właśnie astre h i vectre c w silniku 1.8 , planuję oczywiście ich zagazowanie . Budżet to maksymalnie 18 tyś zł , a samochód kupuję na wiosnę . Co bycie polecali ? Naczytałem się dużo o zawieszeniu w vectrze . Przyznam , że obawiam się kosztów z tym związanych , ale mimo wszystko jest to samochód większy , który będzie się lepiej prowadził i wolałbym jednak vectrę . Co na ten temat sądzicie ? Czy rzeczywiście kiepsko jest aż tak z tym zawieszeniem Z góry dziękuję za odpowiedź , pozdrawiam zuberek .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam obydwa z takim samym silnikiem i w mojej ocenie astra jest lepsza i tańsza w utrzymaniu. Na długie trasy vectra jest wygodniejsza. Wszystko zależy czego oczekujesz po aucie. Astra jest mniejsza ale wcale nie latwiej nią manewrować bo promień skrętu jest większy niż w vectrze. Wyposażenie to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeździsz sam? Czy bedziesz woził rodzinę? Fakt dużą drabinę zmieszczę do mojej signum. Do astry raczej mała wejdzie. Jednak astra wszędzie wejdzie bo wyżej zawieszona i mnijeszy rozstaw osi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej sam , nie planuję jeszcze rodziny zakładac ;d

Czyli jak na razie wszyscy obstawiają za astrą . Słyszałem o przypadkach wystąpienia rdzy pod tą chromowaną listwą na tylniej klapie , ale raczej to nie jest poważna usterka i łatwa do usunięcia :-)

Edytowane przez zuberek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koszta mają dla Ciebie jakieś znaczenie to zdecydowanie polecam astrę. Sama naprawa zawieszenia to już spora różnica, vectra-tył zawieszenie niezależne(wahacze, tuleje), astra - belka. W przypadku przodu podobnie w vc w przypadku zużycia wahacza albo kupujemy nowy albo trzeba oddać do regeneracji, w astrze można dokupić zestawy naprawcze do wahacza o wiele taniej.

Dodatkowo w tym budżecie będzie vc przedliftowa, natomiast astra będzie już miała środek z vc tylko w lekkim pomniejszeniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest prosta im większe auto tym większe koszta utrzymania... dla 1 i fajna corsa z dobrym motorem może wystarczyć

Zamień na młodszą corse z mocnym silnikiem... +lpg

 

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności