Skocz do zawartości

[Awaria] Turbina się wyłącza w czasie jazdy


Gość micek

Rekomendowane odpowiedzi

Przy ostrym gazowaniu auto dochodzi do 80km/h i 3000obr i wtedy momentalnie spadają obroty i od tej pory do "restartu" auta turbo nie działa. Przy tym na moment zapala się kontrolka auta z kluczykiem.

W techu pokazuje błąd DTC-P0234 - wysokie ciśnienie doładowania.

jaka może być tego przyczyna?

Auto ma 220tyś km przebiegu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek zapytam czy sprezarka nie byla wymieniana lub po regeneracji i czy ten objaw ma swoj poczatek od jakiejs naprawy? czy poprostu bez ingerencji sam sie pojawil , auto posiadasz od ...?jak dlugo?

do rzczy PRZELADOWUJE a nie wylacza sie - to tryb awaryjny

jezeli masz z13dtj jak podajesz w opisie

tak wiec zmiennej geometri nie masz

 

zatym sprawdz gumowy waz od gruszki do sprezarki kazda skaza powoduje nieszczelnosc co skutkuje slabym sterowanie bypasemm(overbost) i przeladuje 0_0_productGfx_eae67837fa5b555fdb14f64a8jezeli nie bedzie uszkodzony to poszukamy dalej w mapsensorze

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto mam od poczatku wczesniej bylo to moje sluzbowe było serwisowane. ostatnio pol roku temu byl wymieniany silnik dmuchawy a objawy sa od jakis 3-4miesiecy ale ostatnio sie nasiliły.

ktos mi mowil ze to moze byc zawor przepustnicy turbiny, czy jest takie cos ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz 75 km to nie masz zaworu sterujacego

jest najprostsza sprezarka z overbostemm i w niej szukalbym przyczyny

 

zapieczony bypass chyba niespotykane a awaria gruszki mozliwa ale wczesniej wyzej wspomniany waz gumowy

 

awaria mapsensora mozliwa ale to z tymi objawami raczej odpada

 

sprawdz waz gumowy

 

a jezeli byl wymieniany silnik dmuchawy (nawiew czy chlodnica)? jezeli chlodnicy to miedzy sprezarka sa centymetry wiec uszkodzenie czegos mozliwe

szukam przyczyny w jakiejs najmniejszej ingerencji w okolicach sprezarki ...

Edytowane przez mati11294

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
Gość TomekCorsa

To jest trzeci już taki sam problem tu na forum i nikt nie powiedział co było przyczyną. Dlaczego tak jest !?!?!? Miałem nadzieję że tym razem się dowiemy o przyczynach ale nic z tych rzeczy. No zły jestem bo mam ten problem a w Łodzi same ofermy z mechaników. Powtarzającą się propozycja nowe turbo, regeneracja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Krzysiek1aa

jezeli masz 75 km to nie masz zaworu sterujacego

jest najprostsza sprezarka z overbostemm i w niej szukalbym przyczyny

 

zapieczony bypass chyba niespotykane a awaria gruszki mozliwa ale wczesniej wyzej wspomniany waz gumowy

 

 

W mojej Corsie też się tak działo a winny był temu właśnie zapieczony zawór na turbinie, wyciągłem turbine i z całej siły prubowałem go otworzyć i dopiero po zastosowaniu WD i odczekaniu się udało z wielką siłą otworzyć i rozruszać, dlatego MATI11294 nie wykluczał bym tego zaworka, niestety dojście jest mizerne i trzeba wyciągać turbine :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marcin_zafirka

To jest trzeci już taki sam problem tu na forum i nikt nie powiedział co było przyczyną. Dlaczego tak jest !?!?!? Miałem nadzieję że tym razem się dowiemy o przyczynach ale nic z tych rzeczy. No zły jestem bo mam ten problem a w Łodzi same ofermy z mechaników. Powtarzającą się propozycja nowe turbo, regeneracja.

Podleć do V-tech w Łowiczu, daleko z Łodzi nie masz. Myślę , że ogarną bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności