Skocz do zawartości

Przyciemnianie szyb


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Kładąc na szybe tlną ruchomą zawsze zostawiam kawałek żeby włożyc go pod listwe dolna i w ten sposób sobie ją chowam a jak mi gość mów że mu sie spieszy to wycinam idealnie do uszczelek i u gory zostawiam taki wolny pasek na szczescie przy domykaniu jest to nie widoczne :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jeśli folia jest dobrze nałożona to nie zdrapiesz jej nawet śrubokrętem, czy cyrklem.

 

Zostałem ostrzeżony przez gościa co mi zakładał żebym przez kilka dni (2-3 jak się da) nie opuszczał szyb, żeby dobrze wyschło/przykleiło się. Poza tym uczulił mnie na stare już i stwardniałe uszczelki i możliwość zarysowania. Zbyt dużo tych szyb nie opuszczam, ale tyle co to robiłem śladów nie ma. Trzeba pilować zeby między uszczelkę a szybę nie dostały się różnej maści syfy, bo takie skarby potrafią porysować nie tylko folię ale i szybę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając folie staje w takim miejscu *z regóły hangar u znajomego * gdzie jest wszystko przygotowane.Po 2 lub 3 godzinach moze *u mnie* juz normalnie otwierac szybe .Jesli kaze ktos ci czekac tyle to robic cos o czym nie ma pojecia.Najpier wypychasz nadmiar wody ukladajac folie tak jak ma byc ,pozniej wyciskasz resztki a an ko niec suszarka lub opalarka na najnizszym biegu dosuszasz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja się aż tak na tym nie znam, a z tego powodu jakoś nie cierpiałem :) A o czystości w uszczelkach i twardnieniu gumy podtrzymuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

A jak sprawa wyglada z prawnego punktu widznia? Słyszalem ze przednie boczne szybki musza przepuszczac jakies 70% swiatla. Takze jakby zarzucic sobie taka delikatna folijke 20% byloby ok? Stracil juz ktos z was dowod za przednie boczne szybki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slonik, powiem ci tak koles dotrwal orginalne dymione od kadeta z niemiec pojezdizl 1,5 roku i teraz go trafili i zabrali musial jechac na dodatkowy przeglad (100 w plecy) ale okazalo sie ze maja przepuszczalnosc 89 procent mimo wygladu .Tylnie boczne oraz sama tylnia moze byc czarna ale musisz miec ates ,jest na to jakas dyrektywa unijna i pozwala na to ale wymogeim jest posiadanie bocznych lusterek(a kto ich teraz nie ma ??) poszukaj na allegro : folia do szyb to znajdziesz tez opisy i paragrafy jak cos. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bo niestety to jest platne badanie czy chcesz czy nie ,takjest za kazdym rzem jak ci drapna dowod, innemu kolesiowii nie mieli do czego sie przyczepic to przyczepili sie do kierownicy (ma tunning robiony w niemczech) i tez mu zabrali dowod ,musial robic przeglad ,okazalo sie ze wszystko jest ok ale po prostu niebieski musiac cos wymyslec i ostatni mandacik na dzien wystawic a moze pierwszy ??kto wie . :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

riddick, napisali mu ze srednica okregu jest nie tego wymiaru co obowiazuje (czyli nie ma standardowego trzymania ) ,po prostu nie mial sie do czego przywalic to czepil sie do kiery :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności