Skocz do zawartości

Pasek rorzadu


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam mam pytanie ( bo slyszalem ze jak w oplach peka pasek rorzadu ) to nie ma powaznej awari jak w innych autach tylko sie wymienia pasek i jezdzi sie jak by nigdy nic dalej :) Czy tak samo jest w tygrysach ?? Jezeli nie to jakie moga byc skutki awari , poniwaz ostatnio badalem swoj pasek i nie wyglada mi najciekawiej stwierdzam ze wymiana jest juz obowiazkowa, ale chwilowo tez nie moge pozwolic sobie na ta wymiane bo dopiero co wymienilem komplet przednich i tylnich hamulcow z tarczami bebnami klockami i cala ta reszta , stad chce chwilowo odsapnac od napraw i wydatkow , wiec jak wyzej pytalem jakie sa skutki jak by nagle zerwalo pasek!!! Dzieki za wszystkie odpowiedzi , i zycze wesolych swiat :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt jeszcze nie był na tyle odważny żeby stwierdzić, że pękniecie paska rozrządu w silnikach bezkolizyjnych nie spowoduje żadnych uszkodzeń (no przynajmniej ja takiej książki o oplach nie czytałem). Najcześciej co do bezkolizyjności pisze się, że ryzyko uszkodzeń jest minimalne.

Tylko niewielka cześć Opla w niektórych Astrach i Corsach była bezkolizyjna (co do Opla Tigry to nie wiem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzis wlasnie zamowilem nowy pasek bo moj stary byl wymieniany w 97 roku i teraz widac na nim juz pekanie gumy ( ze starosci ) robi mi to stracha, wiec zamowilem nowy pasek i komplet rolek... ze srobkami do wymiany bede miec spokoj na parenascie tysiakow km... z frimy goodyear mysle ze sie oplacalo zapalcilem 200 zl... co mysliscie ?? i powtarzam glowne pytanie postu.. ! prosze o odpowiedzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli to jest silnik 1,6 16V - X16XEL - to jest on jak najbardziej kolizyjny ;)

i zerwanie paska rozrządu wymusi remont kapitalny głowicy, a możliwe, ze i silnika.

pasek wymieniamy nie dłużej niż co 60 tys km :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

jezeli to jest silnik 1,6 16V - X16XEL

x16xe- najbardziej kolizyjny rozrząd w oplach,

Witam mam pytanie ( bo slyszalem ze jak w oplach peka pasek rorzadu ) to nie ma powaznej awari jak w innych autach tylko sie wymienia pasek i jezdzi sie jak by nigdy nic dalej Czy tak samo jest w tygrysach ??

tylko jest bezlolizyjny w przypadku jednostek 8 zaworowych starszej generacji.

dzis wlasnie zamowilem nowy pasek bo moj stary byl wymieniany w 97 roku

stad chce chwilowo odsapnac od napraw i wydatkow

- kiepski pomysł na odsapniecie od wydatków, w przypadku zerwania paska- remont silnika przekracza jego wartośc w przypadku silników serii xe.

p.s. sprawdz przy okazji pompe wodną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

W każdym klasycznym silniku pęknięcie paska rozrządu spowoduje szkody. Czy silnik bardziej złożony tym tych szkód może być więcej.

W tym miejscu dodam, aby nikt nie pisał że silnik z rozrządem dwuzaworowym jest lepszy od silnika z rozrządem czterozaworowym na cylinder. Obecnie silniki z rozrządem dwuzaworowy to żadkość, o czymś to świadczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W tym miejscu dodam, aby nikt nie pisał że silnik z rozrządem dwuzaworowym jest lepszy od silnika z rozrządem czterozaworowym na cylinder. Obecnie silniki z rozrządem dwuzaworowy to żadkość, o czymś to świadczy.

Starsznie mnie zaciekawiłeś pod jakim względem są lepsze, mógłbyś dokładnie rozwianąc temat.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności