Skocz do zawartości

Astra III 2007 1.6 - prośba o ocenę


Gość darq

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek, witam wszystkich serdecznie.

 

Po krótce, do niedawna byłem posiadaczem Renault Clio II 1.6 90KM, ale w wyniku wypadku i szkody całkowitej jestem zmuszony szukać kolejnego samochodu.

 

Początkowo szukałem Vectry C z silnikiem 1.8 (125KM - liftback,140KM - kombi), ale któregoś dnia trafiłem na ogłoszenie tej oto Astry:

 

http://otomoto.pl/opel-astra-iii-idealna-lifting-model-2008-1-6-16v-C35286490.html

 

Nr VIN: W0L0AHL4872227069.

 

Byłbym wdzięczny za opinie odnośnie ogłoszenia.

 

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg do weryfikacji. Auto do oceny technicznej np. w ASO to i przebieg sprawdzą. Silnik idealny pod LPG. Na fotkach wygląda całkiem całkiem ale to fotki... moja teściowa też na fotkach wygląda sympatycznie... :rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

 

 

Silnik idealny pod LPG.

 

Idealna pod LPG to jest kuchenka turystyczna ;)

Ale na pewno nie ten silnik (1.6 105KM Z16XEP/Z16XE1)

Wręcz odwrotnie, należy do tych NIE POLECANYCH.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealna pod LPG to jest kuchenka turystyczna ;)

Ale na pewno nie ten silnik (1.6 105KM Z16XEP/Z16XE1)

Wręcz odwrotnie, należy do tych NIE POLECANYCH.

No to napisz jeszcze czemu jest ten silnik nie polecany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo... IMHO za drogo jak na astre a tu jeszcze do oclenia. Ze zdjęć ciężko coś powiedzieć.

 

Drogo? Sprawdziłem na oto moto: ten sam rok produkcji, silnik itp - ceny są zbliżone.

Co do opłat, orientujesz się może jaki to byłby koszt?

 

Przebieg do weryfikacji. Auto do oceny technicznej np. w ASO to i przebieg sprawdzą. Silnik idealny pod LPG. Na fotkach wygląda całkiem całkiem ale to fotki... moja teściowa też na fotkach wygląda sympatycznie... :rotfl:

 

 

Idealna pod LPG to jest kuchenka turystyczna ;)

Ale na pewno nie ten silnik (1.6 105KM Z16XEP/Z16XE1)

Wręcz odwrotnie, należy do tych NIE POLECANYCH.

 

Nie będę zakładał LPG. Jeżdżę dużo bo robię ponad 30 tys.km rocznie, ale przy tak małym silniku, spalanie będę miał porównywalne do tego z Renówki.

 

W sobotę jadę dokładnie obejrzeć to auto, wezmę znajomego mechanika, ale odwiedzimy też ASO (sprzedawca mówił, że nie ma problemu żeby pojechać do ASO).

 

Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz kolego jak poszło i czy ostatecznie kupiłeś czy nie. Może poproś kolegów np. ze strony bezwypadkowe net lub podobnej by po WIN wstępnie sprawdzili ci te autko ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

No to napisz jeszcze czemu jest ten silnik nie polecany...

O gazowaniu 1.6 w Astrze III "w internetach" napisali tomy, nie chce mi się powtarzać. ;)

 

 

Drogo? Sprawdziłem na oto moto: ten sam rok produkcji, silnik itp - ceny są zbliżone.

Co do opłat, orientujesz się może jaki to byłby koszt?

 

 

 

Nie będę zakładał LPG. Jeżdżę dużo bo robię ponad 30 tys.km rocznie, ale przy tak małym silniku, spalanie będę miał porównywalne do tego z Renówki.

 

W sobotę jadę dokładnie obejrzeć to auto, wezmę znajomego mechanika, ale odwiedzimy też ASO (sprzedawca mówił, że nie ma problemu żeby pojechać do ASO).

 

Szczęśliwego Nowego Roku!

30tys. km rocznie w polskich warunkach, w samochodzie który "nie zarabia na siebie" to sporo............

Na realne średnie spalanie takie jak podaje katalog też bym nie liczył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kicaj,bo nie ma hydraulicznego kasowania luzu zaworowego.Siadają gniazda przez to,a jeśli znasz trochę budowę tego silnika to rozkmiń jak się reguluje zawory.

 

Spalanie przy normalnych prędkościach nie przekroczy 8l/100km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie techniczno-prawne.

Zakładając, że kupiłem tą Astrę, - jak wygląda powrót do domu (mieszkam ok. 100km od Wałcza)? Czy na tych tablicach mogę wracać, po wykupieniu ubezpieczenia na miesiąc? Czy tylko i wyłącznie laweta? Czy może jakoś inaczej to wygląda? Jak najlepiej zrobić aby nie mieć ewentualnych problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności