Skocz do zawartości

Astra F- czesty brak płynu spryskiwaczy.


Gość nofack

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam od niedawna AF 1,4 16v i zauważyłem, że po 2 razie dolewania płynu do spryskiwaczy najpierw ze 3l i zaraz po tym jeszcze 1l ale czułem już że jest coś nie tak bo to na drugi dzień było teraz po kilku dniach widzę, że nie ma płynu w ogóle. Mam ja od nie dawna więc jeszcze dokładnie nie jestem obeznany co i jak dlatego poradzcie coś co i jak sprawdzić? Od zbiornika płynu itd...widziałem jakąs mokra plamę pod autem koło koła koło zbiornika , ale nie zwracałem na to uwagi gdyż myślałem że to właśnie ślad po błocie z koła, a tu być może jakieś pęknięcie albo nieszczelność, tylko po czym dalej iść i sprawdzać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość romantyr

Na 100% masz nieszczelność,ale to już wiesz :rotfl: . Trzeba sprawdzić cały system:zbiornik,przewody,pompkę i na pewno znajdziesz przyczynę wycieku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręciłem zbiornik płynu do spryskiwaczy, na szczeście nie było problemu z tym od mojego auta jedna sruba i zdjęcie przewodu. Z tego co zauważylem to miałem na rancie od spodu wyciek , udało mi się zakleic klejem to łączenie i wydaje sie ok, tylko jescze musze wlać płynu i sprawdzić czy nie wycieka gdzieś koło pompki paliwa tam na tej uszczelce mocno to wzisnąłem i wydaje sie być ok ale muszę to jescze sprawdzić tak to jest ok :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość silvo44

Pęknięty zbiornik - to się zdarza.. Nie ma tam cisnienia żadnego więc można go pokleić choćby poxipolem.. Powinno trzymać..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak był pęknięty od spodu, bez problemu go podkleiłem, zalałem płynem na noc i jest wszystko w porządku. Temat jeśli jest zbędny na forum to mozna go skasować.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej, ja mam podobny problem a mianowicie mam nieszczelną pompke bo stamtąd skrapla mi się płyn. Problem w tym, że za bardzo nie wiem jak to wymienić. Wiem, że bez problemu można taką pompkę kupić. Ktoś pomoże?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zależności od tego jaką pompkę masz u siebie, kupujesz podobną, starą wyjmujesz z gumowej uszczelki i wkładasz nowy, nie ma raczej żadnych problemów.

Pompka m/w wygląda tak - post-22355-0-19340300-1437677176_thumb.jpg

Możesz mieć i taką pompkę jak powyżej.

A zbiornik tak - post-22355-0-08596800-1437677222_thumb.jpg

Myślę że żadnej filozofii nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam taką jak powyżej. A czy przewody jak i kable napięciowe łatwo się wyjmuje? To znaczy w jaki sposób? Pytam się bo nie chcę tego zepsuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czego masz przewód elastyczny, ale raczej lepiej się to robi gdy jest ciepło, lub podgrzejesz odrobinę - PCV, guma trzeba odrobinkę zluzować jakimś małym wkrętakiem, ale ogólnie powinno zejść.

Przewody - musisz dokładnie oblukać kostkę może być jakiś zaczep ( u mnie jest) u ciebie nie wiem, ale przecież człowiek go założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności