Skocz do zawartości

LPG w Astrze J lub Insignii


Gość radus124

Rekomendowane odpowiedzi

Gość radus124

Witam,

Zamierzam w najbliższym czasie zakupić samochód, tj. Opla Astrę J albo właśnie Opla Insignię. Interesuje mnie auto w benzynie, do diesli jakoś nie jestem przekonany i pewnie się już nie przekonam.

Trochę przeraża mnie dość wysokie spalanie w Oplach, dlatego zacząłem rozważać założenie lpg. Proszę o poradę jakie są najlepsze silniki zarówno w Astrze jak i Insigni pod gaz, tak żeby autko fajnie jeździło i było w miarę możliwości najmniej awaryjne.

Które auto lepsze pod gaz Astra czy Insignia? Ma to jakieś znaczenie?

Wybaczcie to pytanie, ale nie mam jeszcze żadnych doświadczeń z lpg. Często się słyszy, że lpg nie jest dobre dla silnika, że wybucha itd. Jak to jest w rzeczywistości?

Jaki jest orientacyjny koszt założenia takiej instalacji i jakie są koszty jej obsługi w skali roku? mam tu na myśli wartości orientacyjne.

Z góry dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Insignia to dobre auto na służbowe... bo za serwis firm płaci. Do Astry J znajdziesz polecanego "gazownika" ze swojej okolicy na przykład tu: http://lpg-forum.plpełno tam megalomanów ale są też fachowcy...

 

Na instalacji i instalatorze raczej nie powinno się oszczędzać. Oszczędności przyjdą później z dobrze założonej instalacji. Przyzwoita instalacja do auta +120KM to okolice 3k.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę że opel wypuszczał auta z instalacją fabryczną LPG (wcześniej też były montowane instalacje w serwisach ASO)

Wszystkie silniki benzynowe opla z tych modeli można zagazowac, ceny - wszystko zależy od lokalizacji i od części ale cenowo to od ok 3tys w górę. Serwis - co roku przegląd z LPG, ew. dodatkowa obsługa LPG i tyle.

Ja kupiłem isię 1.4T z zamiarem założenia LPG, ale po tym jak spalanie wychodzi mi 8 litrów nie opłaca mi się zakładać ;) - za długo by się zwracała instalka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość radus124

A jak jest z tą awaryjnością Insignii? Z którego rocznika Isia? Też myślę o tym silniku, tylko nie wiem czy dam radę kupić używana w rozsądnych pieniądzach (okolice 40 tys.). Ten silnik jest wystarczający do tej masy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten silnik był montowany od 2012 roku. wcześniej był wolnossący 1.8 140KM Awarii póki co żadnej oprócz standardowych problemów z Isią: gasnąca navi czy klima, do następnego zapalenia silnika.

Generalnie póki co to są same pozytywne opinie.

Troche się bałem tego silnika bo przesiadłem z Z19DTH w zafci, ale na jazdę do miasta jest super, a i w trasie nie jest źle, choć demonem elastyczności powyżej 100km/h nie jest... szybciej jak 200km/h nie musze jechać. 160 na tempomacie jest super...

 

pierwsza jazda próbna wypadła zaskakująco pozytywnie. skrzynia jest tak zestopniowana że pierwsze 4 biegi są krótkie do szybkiego ruszania i sprawnego poruszania się po miescie 5 i 6 do spokojnej jazdy w trasie, raczej ze stałą prędkością...

 

na 1.4T raczej nie masz co liczyć

może starszy rocznik 1.8 http://suchen.mobile.de/auto/opel-insignia-benzin.html?useCase=RefineSearch&minPowerAsArray=96&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=109&maxPowerAsArray=KW&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=19000&makeModelVariant1.modelId=35&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=PETROL&fuels=GAS&maxPrice=10000&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=100000&lang=de

albo zwiększony budżet...

Edytowane przez kicaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jedno wiem , że nie ma co oszczędzać na tego typu sprawach . Kiedyś poszedłem na łatwiznę , mniejszy koszt i w późniejszym czasie okazało się że to był błąd , notoryczne usterki i wizyty w warsztacie doprowadzały do szewskiej pasji :-( . Ostatnio też montowałem w Opelku instalacje i wybrałem BRC zresztą po wielu konsulacjach i poszukiwaniach i jak na obecną chwilę nie żaluję : SMILE : .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności