Skocz do zawartości

Niska temperatura silnika, kontrolka 'check engine' i wysokie spalanie,


Gość zero3111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Kilka dni temu zakupilem opla signum 1.9CDTi 150KM, a wlasciwie vauxhalla poniewaz mieszkam w anglii. Po odpaleniu go pierwszy raz, pojawila sie kontrolka serwisowa tj klucz na samochodzie. Sprzedawca zapewnial, ze to przez to, ze auto stalo 3 tygodnie... ok kontrolka rzeczywiscie znikla na autostradzie w drodze do domu, ale zaraz po tym pojawila sie kontrolka check engine. Rowniez temperatura mnie zdziwila poniewaz po przejechaniu 130 km wskazowka byla wciaz na 0 a maksymalnie podskoczyla do 75. Wczoraj postanowilem dac autku kolejna szanse, pojechalem na wycieczke 125km od domu. Wszystko bylo ok, tylko ta kontrolka i temperatura caly czas na zero. W drodze powrotnej, zauwazylem bialy dym wydalany z rury wydechowej, bylo go dosc sporo. Spalanie skoczylo w gore bardzo do okolo 10-12 litrow na 100km. Po jakichs 2km przestalo kopcic i spalanie lekko spadlo do jakichs 6-7 litrow. Zauwazylem rowniez male wycieki pod autem w miejscu postoju. Moze to byc termostat? Jesli nie to czy to wszystko moze miec cos wspolnego z egr? Sprzedawca mowil mi, ze egr bylo niedawno czyszczone. Jesli macie jakies typy lub podejrzenia prosilbym bardzo o pomoc. Dodam ze auto ma pelny serwis w salonie opla.

Dziekuje z góry i pozdrawiam.

Mateusz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niska temp wskazuje ze termostat moze byc caly czas otwarty czyli do wymiany. kilka minut po odpaleniu silnika zobacz czy chlodnica sie nagrzewa rown z sinikiem. jesli tak to termostat napewnno do wymiany. ewentualnie moze czujnik temp byc uszkodzony, a z kontrolka to najlepiej na kompa podjecha. zakladam oczywiscie ze stan plynu jest ok i nie wycieka

Edytowane przez Daro83

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat na 100%...a check engine to bez podlaczenia kompa to wrozenie. Ale obstawiam EGR. W anglii to musisz uwazac na te samochody...wroc do tego mistrza co ci auto sprzedal(chyba ze masz daleko do niego) to wtedy taniej Ci wyjdzie kupic...http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR6.TRC1.A0.H0.Xopcom.TRS0&_nkw=opcom&_sacat=0 tylko nie bierz z chin bo kilka tyg. bedziesz musial poczekac.

I samemu naprawiac...


Tu nawet u dealera marki czyli tzw. ASO kupisz gniota...bo oni biora wszystko jak leci w part exchange.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tematów o problemach z tym silnikiem jest sporo, o temperaturze, o dpfie i jego wypalaniu o problemach ze świecami żarowymi, EGR itd.

Warto poczytać zanim się coś napisze...

 

co cieknie?

 

poza tym można spróbować samemu odczytać błędy (na forum jest jak to zrobić) choć w signum może to nie zadziałać.

polecam też lekturę o test mode...

 

a temat powinienem zamknąć...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dziekuje serdecznie za odpowiedzi!!!!

wiem ze moze temat byl juz walkowany na tym forum, przepraszam.

 

dzis zaciekawila mnie jedna rzecz, kolega powiedzial zebym mocno pogazowal dzis jak bede dzis jezdzil. Tak tez zrobilem,

naprawde mocno mu depnolem. kontrolka znikla! byc moze sie pojawi nie wiem. wiecie co moze byc przyczyna?

 

dziekuje i pozdrawiam. Mateusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość zero3111

klapy kolektora ssacego prawdopodobnie sa przyczyna tego wszystkiego, a tak przynajmniej twierdzi mechanik. co myslicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wyczyść egr i czujnik podciśnienia itermostat do wymiany,a ja ci dymilo to świeciło ci się kontrolka świec żarowych jeśli tak to wypalanie dpf było i wtedy skacze temperatura co jakiś czas trzeba autko przeganiac a jak będziesz wymieniał olej to na nisko popiolowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności