Skocz do zawartości

0100 Nieprawidłowy sygnał z przepływomierza powietrza Corsa C 1.0 2003


Gość michnik1_82

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michnik1_82

Witam szanownych forumowiczów,



Na początku dodam, że jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę samochodową więc z góry przepraszam za opis.



Temat wygląda następująco, samochód ma problem z zachowaniem płynności obrotów (pływa) niezależnie czy silnik jest ciepły czy zimny, wyskakuje błąd 0100 jak w temacie, samochód muli, dusi się i czasami gaśnie, kontrolka błędu zapala się i gaśnie.



Gdy odłączam przepływomierz samochód przechodzi w tryb awaryjny (zapala się kontrolka z silnikiem) i chodzi o niebo lepiej, ale nie tak jak powinien. Przetestowałem inny przepływomierz (nowy) i samochód zachowuje się dokładnie tak samo jak na moim starym przepływomierzu. Sprawdziłem szczelność przewodów powietrza, wymieniłem obejmy oraz filtr powietrza, efekt jest taki sam.



Prośba o poradę jeśli ktoś miał podobny problem, lub co mogę jeszcze sprawdzić.



PS. Dodam, że ostatni mój post został zamknięty przez moderatora z uwagi na wybranie złego miejsca na forum, więc myślę, że tym razem miejsce jest dobre.



PS2. Zostałem również posądzony o to, że nie skorzystałem z wyszukiwarki, otóż skorzystałem, ale "Gdy odłączam przepływomierz samochód przechodzi w tryb awaryjny (zapala się kontrolka z silnikiem) i chodzi o niebo lepiej, ale nie tak jak powinien. Przetestowałem inny przepływomierz (nowy) i samochód zachowuje się dokładnie tak samo jak na moim starym przepływomierzu. Sprawdziłem szczelność przewodów powietrza, wymieniłem obejmy oraz filtr powietrza, efekt jest taki sam."



Będę wdzięczny za pomoc bez zbędnej krytyki i wylewania pomyj bo jeśli dobrze rozumiem forum powstało aby forumowicze pomagali sobie nawzajem a nie ich krytykowali (przynajmniej w teorii)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.nie moderatora tylko admin

2.nie napisales nawet na jaka to przeplywke podmieniles

mamy zgadywac ??

jesli tani zamiennik to powodzenia

jesli oryginal sprawny i dalej to samo

to nadal wnioskuje ze nic nie cztales

dlaczego ??

co do taniego zamiennika ople ich nie lubia

co do sprawnego oryginalu

pisano czego szukac

od masy zaczynajac po sprawdzenie parametrow pracy przeplywki

jest jeszcze kilka mozliwosci

ale po co szukac

 

wiec prosze nie wciskac mi kitu ze sie szukalo i czytalo

bo to co napisalem juz jest na forum od dawna

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michnik1_82

Nikomu nie zamierzam nic udowadniać, moim celem jest naprawienie samochodu. Przepływomierz BOSCH dokładnie taki sam jak mój poprzedni, a jak podeślesz mi kilka linków zamiast tracić czas na krytykowanie mnie to obiecuję, że już więcej nie nazwę Cię moderatorem ;) Niestety dla mnie terminy takie jak "przepływka" lub "masa" nie brzmią jednoznacznie bo jestem laikiem jeśli chodzi o mechanikę i znam się na czymś zupełnie innym. Wydało mi się dziwne, że po odłączeniu przepływomierza samochód pracuje lepiej a komputer wskazuje właśnie przepływomierz jako źródło awarii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro jestes laikiem to co da jak napisze lub podam linki ??

nie wiesz jak sprawdzic mase

ani ze przeplywka to przeplywomierz

wyszukiwarka dziala tak samo u mnie jak i u ciebie

to to na gorze po prawej stronie

wpisz np 0100

albo blad przeplywomierza

i do czytania

moze tak sie nauczysz korzystac z forum

a nie na gotowce czekac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności