Skocz do zawartości

Corsa B 1.0 12V X10XE Szarpie przy jeździe


Rekomendowane odpowiedzi

WItam mam problem z moją corsą. Otóż od czasu jak go kupiłem samochod jak sie nagrzeje do 90* zaczyna szarpać. Czyli powiedzmy jade na 3 biegu i co jakiś czas autem lekko szarpnie. Albo gdy wciskam gazu aby przyspieszyć i ma taki moment lekkiego zamulenia i po chwilce wkręca sie na obroty. Jakoś mi to nie przeszkadzało do czasu kiedy wczoraj jadąc, autem szarpnęło mi troche bardziej niż zwykle po czym zapaliła się kontrolka check engine. Zgasiłem auto, odpaiłem i jest tak jak było. Chciałem odczytać błędy samemu ale z tego co znalazłem w sieci, w moim silniku czyli X10XE nie ma takiej opcji na zwieranie pinów i odczytania migowo. Macie jakieś pomysły co może być powodem szarpania? Nigdzie nie znalałem jasnej odpowiedzi na to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość marco84

Na zworkę metoda najpewniej nie zadziała , bo nie znajdziesz odpowiedniego pinu , choc dla pewności możesz to sprawdzić . ''Gaz-hamulec" możesz przetestować , w jednej corsie działa w innej nie . Ostatnim wyjsciem jest diagnostyka komputerowa , bo powodów Twoich problemów moze być kilka , począwszy od czujnika wału , po egr , przepływomierz itp . Obstawiam czujnik wału korbowego ale na diagnostykę jedź .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz hamulec już próbowałem bo w merivie tak samo sprawdzałem. Chyba wyjscia nie mam i bede musial na komputer chociaz mialem nadzieje że obejdzie sie bez tego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem teraz wygląda tak że od razu po odpaleniu, czy zimny czy ciepły zapala sie kontrolka check i silnik nie równo pracuje ale gdy wejdzie na większe obroty to po chwili kontrolka gaśnie po chwili i samochód działa jak trzeba. Znow jeśli obroty schodzą na niskie to zaczyna szarpać i palić sie kontrolka... Macie pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

Robiłeś diagnostykę czy nie ? Bez tego to jak wróżenie z fusów . Takie objawy powoduje co najmniej kilka podzespołów w tej jednostce , a ich wymienianie na chybił - trafił jest nieopłacalne . Jedź na komputer skoro inne metody nie działają . Odczytaj błędy i tu wróć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byłem na komputerze. Wykazało czujnik położenia wału i biegu jałowego. Oddałem do mechanika, poszedłem go odebrać i mechanik powiedział że to przepływomierz walniety.. Kupiłem, wymieniłem, zrobiłem tak 200km i było dobrze do wczoraj. Znów zaczął szarpać.. Co ja mam z nim zrobić? Chyba wymienie te czujniki które na kompie wykazało. Macie jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marco84

Wymień czujnik położenia wału , skoro tak diagnostyka wykazała . Czemu mechanik tego nie zrobił , tylko wymienił przepływomierz ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harnas1515

Objawy pięknie mi pasują do przebicia na świecy.

 

Wykrec i zobacz czy nie ma czarnej kreski wzdłuż na porcelanie.

Na 99% jest. :)

Edytowane przez harnas1515

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zanim go oddałem do mechanika to sprawdzałem świece i było ok, ale przyjrzę się dokladnie jutro i dam znać co i jak.
Dlaczego nie wymienił tego od razu chociaż tak komp pokażywał-nie wiem... Ogólnie gościu ma dziwny komputer bo w merivie była odpięta kostka z przekaźnika świec a komputer pokazywał że świece zepsute a gdy sam sb migowo odczytywałem to sam doszedłem do tego ze to przekaźnik. Podsumowując jutro sprawdze jeszczze raz swiece.


Otóż sprawdziłem świece, wszystkie są ok. Co mam z tym zrobić juz sam nie wiem.. Macie pomysły jakieś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności