Skocz do zawartości

Dolozenie ledow w suficie i ich podpiecie jak ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam chcialbym podpiac 5 swiatel LED w suficie lecz nie mam pojecia jak je podloczyc i do czego.

 

Wiem ze w lewym gornym rogu jest wiazka kabli roznych kolorow tak wiec moze ktos wie do ktorego sie podlaczyc. ?

 

Zakupilem male ledy takie na domowy uzytek i chcielbym je wykozystac do Vana.

 

jest tak napisane na transformatorze :

 

input 85-265v

output dc 2v-14v, 300mA, 1 W

 

jak podlaczam leda z transformatorem lub tez bez niego na krotko do zarowki w suficie led sie nie zaswieca.... wiec nie mam pojecia jak to zrobic...

 

dzieki

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu tego co napisales

zalecam oddanie tego w rece ekektryka samochodowego

chyba ze chcesz auto spalic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jus nie przesadzajmy .... przeciez sa bezpieczniki.....

 

napewno to proste jest , moze mam zle ledy poprostu .... prubuje to tu ustalic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.jak chce cos zamontowac w aucie

to kupuje do montazu w aucie a nie domowe

2.nie wiem jak mozna podlaczyc LED ,ktore wymagaja transformatora na krotko -bez niego

i to w aucie gdzie napiecie siega 14,4

a sam transfomator jest na 220

 

po tym wnosze

zebys lepiej sam tego nie robil

wydaje sie proste

ale chyba nie w Twoim przypadku

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie szeryfie Gawlak

 

Wszystkie Ledy jakie mamy w domu wymagaja transformatora aby z 220v wyszlo ok srednio 12V bo ledy sa 12 voltowe.

 

Wiec odpinajac transformator mozemy ledy wykozystac w aucie poniewaz napiecie z akumulatora bezpieczne dla nich Tylko trzeba je odpowiednio podlaczyc. bez transformatora....

 

Prooosze czytac ze zrozumieniem godnym szeryfa bez poczucia posiadania wiekszej wiedzy od kogokolwiek tu z forum...

 

Otwarty umysl trzeba miec aby rozmawiac na forum.....

 

 

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rece opadaja

sam napisales ze podlaczales bez i z transformatorem na krotko pod zarowke

to juz swiadczy o kompletnym braku pojecia

nie ucz mnie jakie LEDy sa w domach montowane

robie to na codzien wyobraz sobie

 

1.ledy montuje sie w jedna strone

jak nie swieca w jednej pozycji to sie zamienia strony

ale to wie kazdy laik

wiec powinienes to wiedziec

2.poczytaj jeszcze o pradzie stalym i zmiennym

jaki gdzie jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w oswietleniu ledowym domowym jest stosowane napiecie dc 12v i coraz czesciej dc 24v, do vana mozesz zapiac oczywiscie to 12v, teoretycznie mozna zastosowac przetwornice ale niesadze ze to ma sens ze wzgledow ekonomicznych. 12v jest oczywiscie przyblizone i producent z reguly informuje o zakresie napiecia w ktorym pracuje oswietlenie ale +- 4v przy dobrych ledach niepowinno wplynac znaczaco na ich zywotnosc

sam doposazalem vana w 4 listwy po 40cm na pake bo oswietlenie seryjne niestety ale sie nie nadaje, gdybys napisal nieco jasniej co za swiatelka posiadasz i w jaki sposob chcesz je wykorzystywac bylo by prosciej

w moim przypadku istotne bylo wlaczenie oswietlenia w momencie otworzenia drzwi suwanych lub tylnych i podpiolem sie pod mase sterowana przez modul UCH i plus sterowany przez UCH dzieki czemu w momencie zamkniecia vana z pilota modul odcina mase i plus nawet jesli drzwi z tylu sa otwarte ale minusem jest ze niemoge wylaczyc tych swiatelek razem z ori lampkami chyba ze wepne jakies wlaczniki ale jakos mi to nie przeszkadza

 

ledy jakie by nie byly zapinasz + do + i - do - bo inaczej nie zadzialaja

Edytowane przez wojtekcichy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności