Skocz do zawartości

Corsa c silnik 1,0 z10xep wyskakiwanie zapłonu nie równa praca na zimnym silniku


Gość kamil2585

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kamil2585

Witam mam problem tylko ze auto na zimnym silniku odpalam bez gazu i zaraz gaśnie i to jest tak że odpalam ponownie dodaje gazu do spodu a on pomalu wkrecasz się na obroty a silnik tak jak by pracowal na 2 tlokach a jak dojdą obroty do 2 tys to chodzi normalnie i gaszenia go odpalam ponownie bez gazu normalnie pracuje a dzieje się tak tylko na zimnym silniku sprawdzałem błędy jest wyskakiwanie zapłonu na 1 cylindrze i dołączyłem akumulator i obstawiam na 10 min i podłączyłem odpaliłem bez gazu pochodzil z 10 min i zgasilem odpaliłem ponownie ok było przyszłym na 2 dzień i odpaliłem bez gazu i ładnie chodził błędu nie było ale na trzeci dzień to samo błędu nie ma ale to samo co zrobić ma ktoś jakieś propozycje? Pozdrawiam kamil to corsa z10xep 2006 r
Odlaczylem akumulator na 10 min a potem podłączyłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2585

Witam kupilem nowe swiece wymienilem i odpalil normalne rozgrzalem je i zostawilem na noc rano odpalil idealnie ale następnego dnia to samo spowrotem odpala tak jakby na 2 tlokach cewka zaplonowa jest nowa wymienilem tez olej i filtr moze to byc wina czujnika położenia wału? Moze go odkrece i przeczyszcze benzyna co o tym myslicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość kamil2585

Nie były ładnie wypalanie nie potrzebna byla wymiana jak narazie jest tak ze jednego dnia odpala ladnie a drugiego dnia źle i tak na zmiane zabieram sie do wymiany czujnika położenia wału ale z czasem cienko stoje więc się to zrobie i zobacze jak bedzie co prawda blad wykasowalem i juz go nie ma tylko kwestia złego opalania na zimnym silniku została

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wtrysk. to nie będzie czujnik wału. wypadanie zapłonu to problem albo cewki albo wtrysku. Miałem dokładnie ten sam problem. okazało się że wtryskiwacz umierał. Czujnik wału ma swój kod błędu. Spróbuj przeczyścić wtryskiwacz na pierwszym cylindrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz najpierw spróbować jakimś dodatkiem do benzyny. Polecam Liqui moly albo xeramic. Innych nie stosowałem to nie polecam. Jeśli to nie pomoże to będziesz musiał oddać wtrysk gdzieś do regeneracji (czyszczenia). Jeśli się da. najpierw sprawdz dodatkiem... sprawdz tez czy na wtrysk dochodzi zasilanie. Możesz przeczyścić kostke łączeniową do wtrysku. Ja miałem uwalony przewód w kostce. Sprawdz też ten trop. U mnie wystarczylo zmienić kostke bo przewód byl naderwany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności