Skocz do zawartości

Kupić Corse B i wrzucić nowy gaz, czy wybrać Astre F/Vectre B z gazem?


Gość mt12345

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

 

Mój budżet to mniej więcej 6 tyś najlepiej już z opłatami, (wiadomo, im taniej tym lepiej:D) generalnie mam na oku Corse B - wydaje się mała, lekka +sporo osób zachwala niskie spalanie. Jak na dojazdy do pracy/uczelnie w zakorkowanej Warszawie wydaje się idealna, ale czy jest sens kupować Corse załóżmy za 3tyś i wrzucać w nią instalacje za dwójkę? Co myślicie?

 

Myślę też o Astrze F i Vectrze B z zamontowanym juz gazem ze względu na budżet, ale jakoś nie mam przekonania do aut które jeżdżą kilka lat na LPG, a zazwyczaj właśnie takie są w ogłoszeniach. Ewentualnie przeglądam otomoto i widzę sporo Cors C juz z gazem za mniej więcej 5/6tys, tylko obawiam się ze w tej cenie kupie zajechanego parcha..

 

Co wy myślicie? Bo mi się juz miesza w głowie.. Dajcie znać i z góry dzięki z a wszystkie odpowiedzi!;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupujesz auto takie na jakie cię stać... twoje pieniądze twój wybór.

mam w domu 2 auta dużą wygodną insignię i małe c2 VTR. Tym drugim pcham się do miasta, bo łatwiej znaleźć miejsce do zaparkowania i łatwiej manewrować.

Jaki to silnik w corsie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w Corsie bez różnicy, byleby nie 1.0 bo słyszałem ze się nie opłaca.. Najlepiej 1.4 90km, byleby było wspomaganie i nie była ściorana ani pordzewiała.. Ideałem byłoby znaleźć wersje z klima od drugiego, max trzeciego właściciela. Mam czas do września wiec może uda mi się trafić igiełke o ile się zdecyduje na Corse B

 

tak się właśnie zastanawiam, czytałem sporo opinii o Corsie i strasznie kusi niskim spalaniem, autko ma mi służyć głównie do jeżdżenia po stolicy która słynie z największych korków, generalnie trochę się boje ze jeśli kupie Vectre B 2.0 to za bardzo popłyne i dojeżdżanie do pracy stanie się mało opłacalne. Z drugiej strony nie wiem czy jest sens ładować instalacje LPG w 15-20 letni samochód z niskim silnikiem, w dodatku II generację mało kto już zakłada, a tylko taka wchodzi w grę

 

Chciałbym też dodać że studiuje +pracuje i puki co nie zarabiam kokosów, dlatego stąd te moje obawy o koszta :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to łatwo nie będzie ale trzeba spróbować i poszukać 1,4+klima w dobrym stanie... ;) Instalację na mieszaczu założysz bez problemu a tu znajdziesz polecanego instalatora w swojej okolicy lpg-forum.pl

Edytowane przez Gość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz żadnego szrota w postaci corsy b. Szukaj corsy c, która ma lepsze blachy i jest dużo nowocześniejsza, wygodniejsza i większa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz żadnego szrota w postaci corsy b. Szukaj corsy c, która ma lepsze blachy i jest dużo nowocześniejsza, wygodniejsza i większa.

Tak samo mówi mi ojciec, tylko przewiduje kupić coś do 5tyś juz z gazem +1tyś na wszystkie opłaty, wiec z tym budżetem może być ciężko coś znaleźć, obawiam się ze w tej cenie kupie skroconego dwa razy parcha, a nie o to przecież chodzi.. Jest też opcja poszukać Astry F juz z gazem, ale w miarę zadbanej i doinwestowanej tak żeby w 5 tyś się zmieścic, a za resztę samemu coś porobić

Edytowane przez mt12345

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj auta z instalacją. Kup może corsę C z silnikiem 1,2 lub 1,4 i dozbieraj na instalację. 3 drzwiową można kupić w twoim budżecie jak trafisz klimę w cenie to jesteś extra wygrany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo zrób tak, jak na forum LPG radzą i kup lanosa z LPG. Na pewno lepszy od corsy B. W tej cenie znajdziesz z gazem spokojnie i jeszcze zostanie kasy na ewentualne poprawki w instalacji LPG.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

astra f i corsa B ( jest dobra, ale rdza je bierze)

pomyśl może o Audi 80 B4 (w lpg) -tu jest blacha zabezpieczona przed rdzą.

Lanos dobry,ale z silnikiem 1.5 8 zaworowym.,

może starczy na cordobę 1FL (te silniki 1.4 MPI są dobre, mogą i 300 tysięcy przejechać)

może toyota corolla E11 (one są niezawodne)

może Fabie 1 ( do miasta dobra) -tylko nie wiem,czy budżet nie za mały.


a może taka mazda cię interesuje

http://olx.pl/oferta/mazda-323f-1-5-16v-1998-rok-full-wypas-skory-CID5-IDaFVHd.html#a75e0a0495

z moich stron (ale z Niemiec , i za taką cenę ) trochę podejrzane :-D


albo taka honda

http://olx.pl/oferta/honda-civic-honda-civic-1-4-is-klimatyzacja-gaz-sekfencyjny-lift-1999-rok-CID5-IDaDLD7.html#a75e0a0495


mnóstwo jest aut, musisz sobie czegoś poszukać

ale większość aut to ulepane, i druciarstwo -trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności