Skocz do zawartości

Opel Signum 1.9 CDTI prośba o opinię


Gość rysiu07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Przymierzam się do kupna Opla Signum.
Na Auto chce wydać kwotę rzędu 16 tys zł w Polsce albo Niemczech, rozważam silnik 1.9 CDTI 150 km proszę o opinie posiadaczy tego auta z tym motorem.

wiem że są też 1.9 CDTI 120 km tylko czy nie są za słabe do tego auta ?

 

Proszę o wyrażenie opinii na inne silniki tego samochodu 1.8 lub 2.0 T z LPG

 


Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz...

Diesel na dłuższe trasy benzyna w miasto.

Wiadomo auto już prawie 10 letnie swoje przejechalo zwłaszcza diesel.

IMHO ważny jest stan techniczny nie moc.

Dla mnie osobiście wszystkie wymienione przez Ciebie motory są ok pod względem osiągów. Co do awarii -nie kupujesz nowego tylko z przebiegiem ponad 200kkm zatem wszystkiego można się spodziewać i warto przeznaczyć jakąś pulę gotówki na naprawy po zakupie

 

Dodam że 1.8 dla cierpliwych jest ale do miasta więcej niż ok - sam się przeniosłem z z19dth na a14net

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrpom

Tylko nie wiem czy za 16tysi 1.9 150km to coś znajdziesz. Ja 3 miesiące temu kupiłem z 2005r po lifcie ale trochę kasa inna, a za 16 to nic nie było albo nie z tym motorem i przed liftingiem. Oczywiście jeszcze póżniej parę złoty na naprawy trzeba dać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za za swój ile dałeś , i gdzie kupowałeś zobacz na ten egzemplarz http://allegro.pl/opel-signum-1-9-cdti-2005-cosmo-full-opcja-i5535936185.html

 

I mam takie pytanie jak się sprawuję opel signum u ciebie, z tym motorem jakie osiągi , jak z spalaniem (miasto , trasa ,tryb mieszany), mógłbyś się wypowiedzieć coś więcej o tym aucie ?

bo tak na 100 % jeszcze nie zdecydowałem się co do modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrpom

Ten signum z linka jest przedliftingowy - wygląda ok ale na zdjęciach to wszystkie ok wyglądają. Ja za swój dałem 20 tyś z rejestracją ale jest poliftingowy, trochę droższy. Jężdzi się fajnie, jak się ma dobrą drogę. Jak doły to strasznie twardy ( opony 215/50/17) . Prędkości generalnie nie czuć i można się oszukać :). Niestety jest to auto dość ciężkie ( ponad 1600 kg) co oczywiście przekłada się na osiągi i spalanie szczególnie w mieście.Wymianilem w swoim kolektor, rozrzad olej, filtry wyciąłem egr i dpf i zrobiłem chipa. Muszę jeszcze zajrzeć do turbiny ( chyba trzeba zmienną geometrię ustawić bo była już regenerowana i trochę dół słaby.)

 

Moja opinia.

 

Jak sporo jeździsz po mieście to daj sobie spokój - Ciężki, po chipie fajnie jeździ ale 8 - 9 po Wawie mi pali. Natomiast trasa to bajka :) Wrzucasz szóstkę i sobie płyniesz - spalanie też adekwatnie niższe ( ok 5-5,5 litra)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam czy pojemność bagażnika jest dość wystarczająca , jak tam wygodnie się tobie jeździ , jak w dowodzie masz zarejestrowane na 4 czy 5(czy komfortowo się jeździ w 4 osoby) osób i ile tak faktyczne waży signumka bo na wszystkich forach , danych technicznych : waży 1480 kg , czy można liczyć na prestiż w tym aucie , mógłbyś dodać zdjęcia swojej signumki , po czipie ile teraz ma koni , jest odczuwalna różnica , bo jak mówisz że 1.9 CDTI -150 km , tak średnio się zbiera w mieście , to na pewno mogę się obawiać motoru 1.9 CDTI - 120 Km oraz benzynę 1.8 - 122 km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 150km słabo się zbiera w mieście...człowieku ja mam takiego w automacie i to jest petarda. Marzy mi się chip ale tylko dlatego , że można podnieść moc i to kusi. Tu działa psychika, tak naprawdę zapieprza jak wściekły i nie zabrakło mi jeszcze mocy przy wyprzedzaniu. Ale skoro można szybciej to.....a co do komfortu- jest wygodnie cicho i szybko za te pieniądze nie jeździłem lepszym autem. Tyle w temacie ode mnie. Pozdrawiam:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam ma się sytuacja z Dwumasem , Turbo , DPF ,Egr, wiem że to jest motor Fiata - 1.9 CDTI - czy mógłbyś wypowiedzieć się na ten temat tego motoru , jak to ma się w eksploatacji ? ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrpom

Dwumas kompletny ze sprzęgłem i wymianą - ok 2500zł - można trochę taniej ale nie dużo

Turbo garetta - u mnie przy 170 tyś przebiegu był już regenerowany, ale to nie reguła. Zależy jak się dba - regeneracja do 1000+ wymiana ok 300, regenerowane jakimś systemem garett ( intercars ) ponad 2 tyś ale nie wiem czy oni do fabryki to wysyłają i jak to działa. Nowy ok 5500zł

DPF - jak masz całe auto sprawne i regularnie się wypala to nie ma problemów ( można wyciąć za ok 800 zł)

EGR - tu już trochę gorzej, zapycha się często i ulega awarii elektromagnes - można wyczyścić, kupićnowy ok 300zł albo wyprogramować i zaślepić - też ok 300 zł

 

Bagażnik nie za wielki jak się na maksa siedzenia tylne odsunie, dość wysoki ale każde siedzenie składane i przesuwane więc da radę pod siebie wszystko dopasować.

Co do wyciszenia to moim skromnym zdaniem jeździłem autami lepiej wyciszonymi, ale nie z tego rocznika i nie za takie pieniądze.

Ma sporo elektroniki ( nawet regulacja nawiewu i włącznik klimy jest elektroniczy ) ale na razie u siebie poza wyczyszczeniem potencjometru klimy nic nie robiłem.

Troche trzeszczące twarde plastiki, szczególnie na desce rozdzielczej i tunelu środkowym ale jakoś coś tam można sobie podkleić, spasować i da radę.

Części w miarę tanie

Jak chcesz coś więcej wiedzieć to wyślę Ci na pw telefon to zadzwoń.

Edytowane przez piotrpom

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Opel signum 150km skrzynia6 ruszając z miejsca usłyszałem płynięcia przy zmianie biegu i auto nie chciało jechać biegi wchodzą a jak sprzęgła zwalniam to słychać zgrzyty i nie jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności