Skocz do zawartości

Nie załącza klima, mechanicznie sprawna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

proszę o pomoc w następującej sprawie

otóż niedawno przestała załączać się klimatyzacja.

lampka auto świeci tylko do momenty ustawienia na LO

przy każdej innej temperaturze wentylatory lampka i cały nawiew działają .

pomyślałem ze brakuje czynnika , było tylko 260 g wiec dobili do ok 750 g

i nadal nie odpala .

pojechałem do mechanika aby zobaczył , żaden z niego oczywiście elektryk , podpiął tylko żarówkę na wtyczce kompresora

i niestety nie zaświeciła . Poradził jechać do elektryka , lecz niestety dopiero w środze mnie umówili

prośba proszę o poradę jak sprawdzić i gdzie dlaczego nie podaje napięcia na kompresor

 

z góry dziękuje

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam ponownie

jak udało mi się sprawdzić to Klimę mogę włączyć ręcznie poprzez zwarcie na pinach 30-86 jeśli nie pomyliłem,

podmieniłem 3 inne przekaźniki , lecz bez skutku.

z tego co wyczytałem z forum to mogą być dwie opcje przerwa ECU przekaźnik (urwany kabelek ale tak z dnia na dzień , wieczorem było ok rano już nie działała, lub uszkodzony sam sterownik silnika )

Czy ktoś miał podobny przypadek

komputer podaje błąd przekaźnika P1530

Pytanie czy mogę ręcznie włączyć klimę (drucik lub zwykły włącznik zamontować) i tak jeździć do momentu ustalenia przyczyny czy lepiej nie ( od dzisiaj ma być ponad 30 stopni )

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawa to nie Signum tylko Zafira A.. ale znalazłem coś takiego .. błąd był ten sam .. choć nie wiem jaki Ty miałeś symptom

 

Oki uruchomiłem Hura bez kasy. Moze komuś się toprzyda. Objawy po włączniu klimy pali Bezpiecznik. Błąd przerwa w zasilaniu przekaźnika klimatyzacji, znajduje się on pod zderzakiem w lewym narożniku. Zmieniłem przekaźnik na inny dalej to samo, więc po wymianie bezpiecznika odpiołem cewkę kompresora, przestało palic bezpiecznik, zawęziło to moje poszukiwania. chciałem sprawdzic czy sprzęgiełko działa więc z akumulatora podałem prąd na cewkę (czarny kabel PLUS) sprzęgiełko po pewnymczasiezaskoczyło, no i po tym ponownie zmontowałem wszystko i Wuala Działa. Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie .

U mnie jest trochę inaczej , bezpieczniki i przekaźniki są ok

Klimę mogę uruchomić ręcznie przy zmostkowaniu przekaźnika (wszystko działa nic nie przepala )

zatrzymałem się na przekaźniku a więcej na braku jego sterowania a sygnał idzie z chyba z ECU

i powoli rozkładam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jak właczysz klimę ręcznie .. czy załącza Ci sie normalnie wentylator na pierwszym biegu .. ?? nie idzie sygnał .. bo coś go wstrzymuje?? bo jakiś element nie daje zgody na załączenie .. a jaka temperatura pokazuje się na wyswietlaczu - pisze o zewnętrznej, jest poprawna??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator działa , temperatury dobre pokazuje . można sterować klimatyzacja , tzn ustawieniach żądane temperatury, ALE TYLKO DO 16 STOPNI przy LO wyłącza klimę , gaśnie dioda AUTO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli sie nie mylę .. to akurat u mnie w korsie jest dokładnie tak samo .. czyli wyłącza diode auto .. z tym, że klima pracuje dalej .. wiec nie łączył bym toz z tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności