Skocz do zawartości

Nie załącza klima, mechanicznie sprawna


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz siedzę za biurkiem ale z tego co pamiętam to piny 30 i 86 . po 15 sprawdze ile jest V na Pinie 85, Ciśnienia są prawidłowe ale po maszynką od klimy

, pod kompem niestety nie mam pojęcia gdyż nie posiadam i tylko bazuje na tym co zobaczyłem i pierwszego mechanika .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no dla mnie trzeba byłoby sprawdzić co widzi moduł .. bo może padł czujnik ciśnienia i on pokazuje problem .. choć moim zdaniem wtedy powinien byc bład .. choć oczywiscie moge się mylić, bo jak jest ciśnienie za wysokie to po prostu wyłacza klimę ale po chwili .. myslę, że jeszcze to musiałbyś sprawdzic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem ale zapomniałem napisać wcześniej , podobno podmieniany był czujnik ciśnienia oraz 5 przekaźników , niestety nie widziałem tego na własne oczy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm .. no to jezeli czujnik był sprawdzany ... przekaźniki sprawdzane .. wentylator rusza .. czujnik temperatury zewnętrznej działa .. no to przyznam się .. nic na razie nie przychodzi mi do głowy .. oczywiście zakładam, że czynnik jest w środku w klimie .. jak cos jeszcze wymyślę, co można byłoby sprawdzić to napisze .. na razie nic nie przychodzi mi do głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wytrzymałem i poszedłem sprawdzić

nie wiem czy to możliwe ale na włączonym silniku na pinie 85 było 18 v

sprawdzę jeszcze raz w domu bo jakoś mi się wierzyć nie chce

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P1530

Przekaźnik A/C Stopień załączenia Temperatura za wysoka

 

 

  • Stwierdzona temperatura modułu sterującego jest poza zakresem.
  • Górny warunek musi być spełniony przynajmniej przez 0,6 s
Edytowane przez BENY72

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie

wlasnie mierzyłem PIN85 ma 0,18 V po kluczyku i na wlaczonym zaplonie oczywiscie mieerzone bez przekażnika

bylem takze na kompie i pokazal blad 1530 .04

oraz cisnienie w ukladzie 1,5

pojechalem takze na serwis klimy aby podpieli zegary i zobaczyli takze cisnienie i pokazuje ok 6

czyli brak zasilania na przkażnik oraz uszkodzony czujnik ciśnienia ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli na spoczynku masz 1.5 (zakładam, że bar) to wskazuje na czujnik .. a w układzie masz 6 bar? i powinieneś miec 6 bar? .. mówiłem, że trzeba sczytać co pokazuje czujnik i co widzi elektronika silnika. Wtedy wiesz dlaczego na krótko działa a nie działa w załym układzie. Ale pisałeś, że czujnik był spradzany lub/i wymieniany ?? więc ktoś coś nie zrobił czegoś??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 1,5 bara to było widziane na jednym z bloków pomiarowych , możliwe ze jest to ciśnienie niskie , które jest odpowiednie .

oczywiście podmienię dzisiaj czujnik i zobaczymy czy odpali.

Natomiast mam pytanie , gdy byłem na kompie to mechanik powiedział mi cos takiego " nie widzi przekaźnika klimatyzacji ", czyli nie widzi go bo nie ma tam napięcia na 85 pinie , czy dlatego ze czujnik ciśnienia może go odciąć ,

Czy mogę podciągnąć od akumulatora 12v na pin 85 , i w tedy będę miał pewność ze kabel jest gdzieś przerwany??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ostatnio bawiłem się taka astra to spoczynkowe było własnie 6 bar.

Zakładam, że "mówiąc" nie widzi przekaźnika klimatyzacji .. mógł powiedzieć, że albo nie widzi takiego parametru jak "właczenie/status przekaxnika klimatyzacji" .. albo status był w pozycji off. czyli wyłaczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności