Skocz do zawartości

pomoc w podjeciu decyzji zakupu


Gość Sebastian Prusak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastian Prusak

Witam serdecznie. Z góry przepraszam Moderatora jesli wybralem nieodpowiednie miejsce na moj temat. Planaje zakup Astry rok 2012 kombi. I tu pojawia die problem podczas wyboru jednostki napedowej. Miesiecznie pokonuje ok 1000km plus wyjazd 3-4 razy do roku do Polski. Daje mi to ok 20tyś rocznie. Co wybrac? Diesel??benzyna?? Kolega namawia mnie na 1.7cdti...tyle ze u niego juz przy 87500km świszcze turbo jak szalone.

Dziekuje z gory za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 1.4T +LPG ew. 1.6T (było w astrze?) +LPG

diesel z 2012 będzie już miał już stówkę na karku więc powoli można się już wszystkiego spodziewać, jak się nie zna poprzedniego właściciela. Choć dla diesla 100kkm to żaden problem.

Benzyna lepsza na krótsze trasy ze względu na DPF. No i może się trafić z mniejszym przebiegiem.

Ile przeznaczasz na zakup i gdzie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Prusak

Mam przygotowane max 11 000€. Mieszkam juz dlugi czas w Niemczech wiec autko bedzie z Niemiec. Moja wiedza o Oplu skonczyla sie na Astra 2 1.8 16v która zrobilem 210 tys na gazie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał 1.4T 140KM LPGtec lub 1.6T 180KM. Różnice w spalaniu LPG od słabszych motorków będą nie wielkie,a wiadomo,że zawsze lepiej mieć zapas pod nogą niż ma w którymś momencie zabraknąć kilka koni. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG w 1.4 było też fabryczne (nie jak wcześniej zakładane w ASO/FOH) więc jak taką wersję znajdziesz to super (wskazania instalacji zintegrowane ze wskaźnikami)

ale też możesz kupić bez a potem LPG w polsce z papierami do de. Koszt instalki do 1.4T w berlinie to ponad 2000EUR. Do tego wciskaja lubryfikację...

tyle że - ja mam isię z silnikiem 1.4T do jazdy głównie po mieście, średnio 20-25tys rocznie i mi się nie opłaca zakładać...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Prusak

Jezdze naprawde malo i 90% po autostradach. Odpuszcze sobie instalacje. Dziekuje za wyczerpujace porady. Jesli cos znajde nie omieszkam was o tym poinformowac.

http://m.mobile.de/auto-inserat/opel-astra-1-4-turbo-sports-tourer-innovation-waltershausen/213295631.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sebastian Prusak

Dziennie ok 50 km. Z tego 40 km autostrada s 10 po wsi. Do tego 3- 4 razy do polski w roku. Ale to i tak daje mi niespelna 20 tys rocznie. Zwazywszy na wyzsze koszty zakupu,utrzymania,podatku itp zostane przy waszej propozycji 1.4 T. Musze tylko przejechac sie tym autkiem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności