Skocz do zawartości

Napęd do bramy wjazdowej


Gość maku

Rekomendowane odpowiedzi

Możecie mi pomóc. Zamierzam kupić bramę przesuwną, 300 kg żywej wagi ponoć i tak to jest jedna z lżjeszych, a następnie domontować do niej napęd. Automatyka jak widziałem w necie to domena kilku firm, ja nie wiem którą wybrać i jak prawidłowo dobrać napęd do masy bramy, pomożecie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Nice .. niestety to nie przesuwna brama tylko uchylna .. działa bez problemu (nie wiem ile to ma lat, bo ja mieszkam tam już 5 .. a jak sie wprowadziłem to już było). Raz tylko padł kondensator rozruchowy .. kosztował grosze .. wymiana we własnym zakresie i działa bez problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Możecie mi pomóc. Zamierzam kupić bramę przesuwną, 300 kg żywej wagi ponoć i tak to jest jedna z lżjeszych, a następnie domontować do niej napęd. Automatyka jak widziałem w necie to domena kilku firm, ja nie wiem którą wybrać i jak prawidłowo dobrać napęd do masy bramy, pomożecie?

 

Maku, myślę, że lepszym i tańszym rozwiązaniem będzie zakup bramy wraz z zamontowaną automatyką. Decydując się na zakup zestawu masz pewność, że napęd jest odpowiednio dobrany do bramy. Gwarancja obejmuje oba produkty. W przypadku montowania napędu samodzielnie producent może nie uwzględnić gwarancji, zwłaszcza, gdy będzie ingerował w produkt.

 

Pozdrawiam

Krzysztof Krysiński

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc zasugerowałem się tym co napisał Krzysiek Krysiński i dopytałem o możliwość zakupu bramy + automatyki. Powiedzano mi, że montują sprzęt niejakiej firmy BFT, możecie coś powiedzieć na jej temat? Bo ja tylko właśnie o Nice ciągle słyszę, a ci od bramy w ogóle tym nie handlują..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam napęd BFT od ponad roku. Używam go bardzo często, średnio 2 do 3 razy dziennie (mówię o pełnym cyklu). Napęd spisuje się bezproblemowo. Dodatkowo mam zamontowany czujnik "otwartej furtki" tak by brama przesuwna jej nie staranowała + współpraca z domofonem wyposażonym w klawiaturę numeryczną (otwieranie bramy za pomocą kodu) rzadko używam bo z reguły mam pilot w każdym aucie, ale przy pracach na podwórku przydaje się.

 

Jest możliwość zintegrowania napędu z napędem bramy garażowej. Mamy do dyspozycji konfigurację szybkości napędu bramy, sprawdzenia bieżącego obciążenia napędu oraz parę innych funkcji.

 

BFT napędza mi przesuwną bramę 6 metrową i szczerze mogę go polecić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam napęd BFT od ponad roku. Używam go bardzo często, średnio 2 do 3 razy dziennie (mówię o pełnym cyklu). Napęd spisuje się bezproblemowo. Dodatkowo mam zamontowany czujnik "otwartej furtki" tak by brama przesuwna jej nie staranowała + współpraca z domofonem wyposażonym w klawiaturę numeryczną (otwieranie bramy za pomocą kodu) rzadko używam bo z reguły mam pilot w każdym aucie, ale przy pracach na podwórku przydaje się.

 

Jest możliwość zintegrowania napędu z napędem bramy garażowej. Mamy do dyspozycji konfigurację szybkości napędu bramy, sprawdzenia bieżącego obciążenia napędu oraz parę innych funkcji.

 

BFT napędza mi przesuwną bramę 6 metrową i szczerze mogę go polecić.

 

A jaki masz model konkretnie? Na czujniku otwartej furtki również by mi na tym zależało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam:

 

Bft Deimos Bt A600

 

Tak jak wspominałem chodzi minimum 3x dziennie (otwarcie - zamknięcie) i jest niezawodna. Poszukaj opinie na necie

 

Dziękuję. A czy ten napęd posiada wspomiany czujnik "otwartej furtki"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. A czy ten napęd posiada wspomiany czujnik "otwartej furtki"?

 

Z tego co pamiętam to kontaktron, dokupowałem go osobno w firmie w której kupowałem napęd (jako dodatkowe akcesoria). Najrozsądniej będzie gdy udasz się do firmy, gdzie zajmują się tego typu rzeczami. (Koszt ok. 20 zł )

 

Ja zakupu dokonywałem w Szczecinie w Budgryfie. Aby podłączyć ten kontaktron będziesz potrzebował poprowadzić przewód między napędem a furtką. A jeśli masz domofon Elfon Optima, wówczas sterować napędem możesz również z domofonu (ale to już bajer) chociaż sam korzystam z niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności