Skocz do zawartości

Przeciagniecie sprzegła


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kolejne pytaie z moją merivką.

Jadąc autem przy zmianie biegu i puszczeniu sprzęgła występuje taki moment jakby przeciągnięcia sprzęgla (nie wiem jak to określić dokładnie). Jest to denerwujące. W poprzednim oplu tego nie miałem. Jest to normale czy cos trzeba zrobic?


Przepraszam koledzy ale zaszła pomyłka w pytaniu. Chodziło mi o przeciągajacy sie moment kiedy podczas przełączania biegów wduszam sprzegło i w tym momencie puszczam pedał gazu i ten moment puszczania gazu powinien być taki plynny a u mnie własnie jest takie przeciągniecie az "gaz" całkiem puści.

Nie wiem czy jasno się wyraziłem???

 

Jeszcze raz przepraszam za zamieszanie (może o sprzęgle napisałem bo piszczy mi pedał sprzęgła)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj tu na forum .. ściągasz rurę dolotową powietrza do kolektora dolotowego i przed kolektrorem masz przepustnice .. weż jakiś spray do czysczenia, szmatę .. i telikatnie oczyść (mozez zdemontowac aby było łatwiej .. to tylko czetry śrubki i wtyczka).

potem przedmuchaj sprężonym powietrzem .. i do auta. Napisz czy pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

przepustnice wyczyściłem (była zasyfiona). Problem nie zniknął. Mogę jedynie stwierdzić ze po przeczyszczeniu dostał jakby kilka koni więcej : SMILE : zwłaszcza w trasie.

Generalnie problem to jest przy puszczaniu gazu na jedynce i dwójce. Przy puszczaniu gazu na dwójce mam wrażenie (i to duże ze obroty sie lekko zwiększają na ułamek sekundy). Przy trójce i czwórce tego nie obserwuje.

Edytowane przez losiumen

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm .. byc może coś jeszcze zostało i nie jest to aż tak dobrze wyczyszczone .. byc może trzeba byłoby rozebrac przepustnicę i wyczyścic od środka (co prawda ja nigdy tego nie robiłem, że wiem, że serwisy tak robią) .. byc może trzeba to powtórzyć i tym razem rozebrać obudowę, aby wyczyscic srodek .. tym bardziej, że jest różnica w pracy silnika po czyszczeniu. Jest jeszcze możliwość, że ona za jakis czas nauczy sie poprawnie pracować .. bo wiem, że co jakiś czas moduły samodzielnie przeprowadzają takie diagnostyczne nauki. Można poczekać .. albo znów sciagać i czyscić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Z14XEP przepustnica jest prosta jak budowa cepa, nie ma żadnych kanalików, które mogłyby się zapchać. Proponuję wymontować przepustnicę i obejrzeć dokładnie jej uszczelkę, która uszczelnia połączenie z kolektorem ssącym. Jeśli tam będzie lewe powietrze to objawy mogą być takie jak opisujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności