Skocz do zawartości

Dilerzy Opla sprzedali mi auto bez protokołu /homologacji zbiornika LPG


Gość keramti

Rekomendowane odpowiedzi

Opel sprzedał mi samochód BEZ CERTYFIKATU ZBIORNIKA LPG OD TDT
Postanowiłem napisać zainteresować /nagłośnić dziwną praktykę podczas sprzedaży nowych samochodów z fabrycznym LPG.
W moim przypadku sprawa ma się tak:
17 września 2014 roku został zakupiony nowy samochód z fabrycznym LPG.
Samochód Opel Corsa 1. 2 LPG z 2014 został zakupiony w autoryzowanym salonie CK Auto Grupa Krotoski-Cichy, Obornicka 125 w Suchym Lesie (obecnie WESTMOTOR GRUPA). Samochód został bez problemu zarejestrowany i przez rok użytkowany. Gdy żona pojechała dokonać obowiązkowego przeglądu technicznego okazało się ,że nie mamy protokółu TDT badania odbiorczego zbiornika LPG wraz z decyzją tego TDT o okresie korzystania z zbiornika. W związku z tym samochód od 3 tygodni stoi w garażu.
WESTMOTOR GRUPA jako "spadkobierca" poprzedniego salonu, wystąpił o kopię tego dokumentu , ale jak do tej pory pomimo naszych ciągłych zapytań telefonicznych nadal oczekujemy.
Pisałem do GM Polska , ale rzecznik obsługi klienta każe czekać na kopię dokumentu.
Mam pytanie co mogę zrobić w tym przypadku?

W serwisie dowiedzieliśmy ,się ,że nie jesteśmy jedynymi, którzy mają ten problem.


zawiedziony klient Opla

Edytowane przez keramti

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zglos to do tvn turbo

o prawniku nie bede pisal

chcesz sie z nimi uzerac to musisz to robic zgodnie z litera prawa

odpowiednie pisma i terminy na zalatwienie sprawy

wszystko musi byc na pismie a nie na telefon

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostaje też kwestia odszkodowania za to że auto nie może być użytkowane ew. zwrot kosztów za auto zastępcze, komuniację publiczną, taksówki... wszystko na rachunki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie żona korzysta z naszego drugiego samochodu fiata grandePunto z LPG, gdyż nie chciała auta zastępczego, w którym koszty dojazdu z domu do pracy i z powrotem by się drastycznie zwiększyły( średnio 2100km miesiecznie). Jeździła nim przez 7 lat od nowości i nigdy ją fiat nie zawiódł( 158000 km przejechane bez większych awarii)

Edytowane przez keramti

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłoś problem do programu Raport Turbo. Oni tam nie takie rzeczy załatwiali. Jak wiadomo samemu niewiele zdziałasz, a jak telewizja się czymś zainteresuje to od razu inaczej na Ciebie spojrzą. Pisz na maila: [email protected]

http://www.tvnturbo.pl/programy/raport-turbo,4460.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne prawnik, Watykan a może do wujka Ziutka z Bydgoszczy zgłosić. To jest dość powszechna praktyka. Tylko że przy sprzedaży mnie o tym w ASO poinformowali i powiedzieli co trzeba robić. Pojedziesz Pan tu i tu PRZED 1 przeglądem. Zapłacisz 200zł weźmiesz Pan FV na nas a my oddamy w kasie gotóweczką. Chciał nie chciał zrobiłem pan z uprawnieniami TDT wystawił odpowiedni dokument nakleił naklejki na zbiornik i po wszystkim. Sam też możesz to zrobić... W Warszawie mogę ci napisać gdzie robią takie legalizacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że ja gdy kupowałem Opla wiedziałem ,ze taki certyfikat powinienem mieć. Pani która obsługiwała sprzedaż pokazała mi kartaę od homologacji.Zmyliło mnie to,że dostałem coś podobnego tylko ,ze w języku angielskim( u nas do Fiata dali po polsku , z tej samej firmy Stako i na odwrocie był ten wydruk protokołu TDT a w OPlu na odwrocie było pusto a właśnie dokument protokołu odbiorczego z TDT jest najważniejszy).

A nimy dlaczego ja jako kupujacy mam cokolwiek załatwaic w sprawie certyfiaktu? Samochód jako nowy był kupiony i Opel musi wystawić wszystkie dokumenty związane z samochodem ,a skoro LPG był zakładany fabrycznie to i dokumenty muszą być przez fabrykę dostarczone.

Edytowane przez keramti

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności