Skocz do zawartości

usterka licznika Corsa B


Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam corsę B '99 1,2 benzyna. Licznik elektroniczny (bez linki). Dorobiłem podświetlenie led (listwa) zegarów, wykręcając 3 zwyczajne żaróweczki. Listwe podłączyłem pod gniazdo jednej żaróweczki podświetlenia. I było ok. Ale potem w innym gnieździe od żarówki podświetlenia włożyłem podobną żarówkę tylko, że led. No i zniknęło zupełnie podświetlenie (zamontowane przeze mnie led jak i napięcie w gniazdach od podświetlenia). Oprócz tego oba liczniki przejechanych kilometrów przestały odmierzać przejechane km. Ale pozostałe wskaźniki jak i kontrolki działają bez problemu. Na trasie udało mi się (jak się okazało na kilkanaście km) "uruchomić" liczniki przejechanych km wielokrotnie wciskając ten patyczek od resetowania przejechanych km na "małym" liczniku.

Podświetlenie zegarów i licznik przejechanych km posiadają jakiś bezpiecznik?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Każdy obwód w samochodzie jest zabezpieczony bezpiecznikiem proszę zacząć od sprawdzenia bezpieczników w kabinie, proszę też uważnie przyjrzeć się reszcie osprzętu czy wszystko świeci ( mam na myśli kontrolki w liczniku, kierunkowskazy, światła i reszta, ewentualnie lampki podświetlenia podsufitki,klakson,awaryjne itd.). Bo nie kiedy jeden bezpiecznik odpowiada za zabezpieczenie paru rzeczy w aucie.


Myślę że przyczyną kłopotów jest wywołanie zwarcia w instalacji.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leszek - miałeś rację. Obejrzałem dokładnie licznik i okazało się, że jedna ze ścieżek była oderwana i dotykała sąsiadującej ścieżki. Naprawiłem to wlutowując drucik tworząc obejście tak gdzie nastąpiła przerwa (przerwanie połączenie było zbyt duże by to zlutować). Po naprawie podświetlenie działa. Jutro sprawdzę, czy licznik przejechanych km działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dzisiaj sprawdziłem licznik w trasie i podświetlenie dziala, ale licznik pokonanych km niestety nie. Gdzie szukac przyczyn? Może jakiś manual albo schemat?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną jest zerwany jeden z dwóch malutkich przewodzików doprowadzających napięcie do silniczka licznika przejechanych km. Niestety jest to tak drobne i delikatne, że nie poradze sobie sam z naprawa tego. Dodatkowo trzeba by rozłożyc silniczek na części aż do uzwojenia :/ Czy wie ktoś gdzie można taki silniczek dostać? Jego oznaczenie 8 008/52/98 [74]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności