Skocz do zawartości

Wycieraczka tylnej szyby


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od dwóch miesięcy jestem użytkownikiem Zafiry (2003). Chciałbym zapytać Was, czy wycieraczka tylnej szyby w waszych samochodach wyciera szybę w swoim pełnym zakresie ruchu? W mojej wyciera gdzieś do godz. 1-szej a dalej na lewo to już tylko fragmenty. Myślałem, że to problem wycieraczki więc założyłem nową (Bosch), ale jest tak samo. Szyba jest dość mocno wyprofilowana, więc może ten typ tak ma? Jak sobie z tym radzicie?

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyciera raczej jednakowo na calej dlugosci katowej. Gorzej bo wyciera

niedokladnie, tzn. musi przejechac ze 2-3 razy zeby jakos wytrzec wode, ale

i tak malo dokladnie. A z przodu jest idealnie.

Co ciekawe kupilem nowe pioro i wymienilem je, ale kompletnie nic nie pomoglo. Czy Wy tez tak macie w swoich Zafirach? Wymienilem tylko pioro bo niestety w tylu wycieraczka

jest dosc nietypowa i zakupiona 40cm zupelnie nie pasowala. Czy gdzies poza ASO mozna kupic pasujaca odealnie wycieraczke. Ewentualnie ile kosztuje takowa w ASO?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem (Zafira 2003). Najpierw myślałem, że zużyte pióro - wymieniłem na oryginalne zakupione w ASO. Nic nie dało. Stwierdziłem więc, że rozciągnęła się sprężyna i za słabo dociska pióro - więc wymieniłem ramię wycieraczki (na oryginalne) - i ciągle to samo. Pół szyby wytarte dobrze do reszty nie dociera. Zastanawiam się, czy jest dobrze zamocowany silnik (może pod złym kątem). Ale jak zdjąłem osłonę tylnej klapy to stwierdziłem, że tam inaczej tego silniczka się nie da przykręcić. Chyba te "typy" tak mają. Może ktoś miał podobny problem i jakoś się z tym uporał ?

Pozdrawiam !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję wstrzymać się do wiosny. Możliwe, że po prostu mróz usztywnia przeguby pióra. Tylna szyba chyba nigdy nie nagrzeje się tak jak przednia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy gdzies poza ASO mozna kupic pasujaca idealnie wycieraczke. Ewentualnie ile kosztuje takowa w ASO?

Ja kupiłem Boscha 40 cm(dedykowana do Zafiry) cena ok. 32zł, przegubowa plastikowa. Niestety problem pozostał.

 

Myślę, że przyczyną tego jest jednak duża krzywizna tylnej szyby i powinna to być wycieraczka, która bedzie ładnie sprężyście dopasowywała się do tej krzywizny, nie wiem jak byłoby z tymi nowymi wycieraczkmi bezprzegubowymi, czy ktoś stosuje takie na tylnej szybie?

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do wczoraj taki sam problem. Tylna szyba była wycierana tylko do połowy zakresu wycieraczki. Po dokładniejszych oględzinach stwierdziłem że mniej więcej od godz 12 wycieraczka lata w powietrzu tzn. nie dotyka w ogóle szyby. Wcześniej wymieniłem całe ramię razem z piórem (oryginalny komplet w ASO kosztował mnie 74 zł) bo poprzednie było połamane. Ale niestety nie przyniosło to żadnych efektów. Doszedłem do wniosku że problem musi tkwić w środku. Po ściągnięciu osłony z klapy okazało się że plastikowe mocowania silnika ( 2 z 3 ) są pęknięte i silnik nie trzyma się tak jak powinien. Zeby zauważyć te pęknięcia trzeba się dobrze przyjrzeć bo na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dobrze. A że była niedziela i wszystkie ASO były nieczynne zakup nowego mocowania był niemożliwy. Póki co przymocowałem silnik do klapy opaskami zaciskowymi (trzeba dość mocno zaciągnąć opaski żeby silnik mocno doszedł do klapy). Efekt idealny. Szuba czyściutka w pełnym zakresie.

 

Może uda mi się dzisiaj albo jutro zrobić fotkę tej kombinacji to wrzucę.

 

PS. UWAGA!!! PRZY śCIąGANIU PLASTIKOWEJ OSłONY Z KLAPY UWAżAJCIE NA TRZECI STOP. JA ZROBIłEM TO NIEZBYT DELIKATNIE I POłAMAłEM JEDEN ZACZEP STOPU I TERAZ TROCHę KRZYWO WISI. ;(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem i kupiłem oryginał valeo i pomogło. Nawet zimą wyciera całą szybę. http://www.moto.allegro.pl/item296072616_wycieraczka_na_tyl_valeo_opel_zafira_.html

Czy ta wycieraczka valeo jest taka sama jak oryginalna ( taka cała zabudowana w plastiku) czy jakas inna - na zdjeciu nie widac dokładnie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe - też dostałem się do silnika wycieraczki i wydawało mi się, że mocowanie silniczka jest w porządku. Jest on na takich gumowych poduszkach i niby wszystko się kupy trzyma. Nie daje mi to spokoju. chyba zajrzę jeszcze raz - tylko te przeklęte zatrzaski od osłony.

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności