Skocz do zawartości

Wycieraczka tylnej szyby


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam wlasnie Valeo, widocznie poprzednik wymienil, ale nie sciera idealnie.

Co nalezy dokladnie zrobic aby mocniej docisnac wycieraczke do szyby?

Da sie to jakos regulowac?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozwiązałem ten problem podgrzewając plastikowe obudowe wycieraczki /pioro/ lut lampą ale elektryczną i problem sią rozwiązał wyciera idealnie

 

[ Dodano: Pią Lis 28, 2008 10:42 ]

oczywiscie trzeba ją nagiąc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rozwiązałem ten problem podgrzewając plastikowe obudowe wycieraczki /pioro/ lut lampą ale elektryczną i problem sią rozwiązał wyciera idealnie

 

[ Dodano: Pią Lis 28, 2008 10:42 ]

oczywiscie trzeba ją nagiąc

moglbys to sprecyzowac dokladnij, moze jakies foto jak mozesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fotkami będzie kiepsko, ramie i piuro wycieraczki jest plastikowe wystarczy podgrzac lutlampą /elektryczna/ piuro wycieraczki w miejscach gdzie nie dochodzi do szyby i lekko nagiąc plastik ja robiłem to na samochodzie nie ma ztym zadnego problemu umnie piuro nie sciągało po lewej stronie i tak jak inni wymieniłem wszystko na nowe ramie i piuro i slnik wycieraczki bo był spalony ,radze nie sciągac ramienia wycieraczki bo jest to jednorazowka koszt to 90zl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ok u mnie juz zbiera super ,wykrzystalem pomysl bizon66 zdjolem plastikowa obodowe wycieraczki samo ramie bez gumy i podgrzalem nad gazem ale dosyc wysoko zeby nie przypalic i lekko naginalem gore i tak 3 razy i jest super.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Rozwiązanie problemu z wycieraczką - Koledzy, miałem problem z wycieraczką, po zdjęciu tapicerki okazało się że podstawa silniczka jest pęknięta - nie ma docisku wycieraczki do szyby - po prostu silnik latał. W związku z tym że chyba trudno dostać sama podstawkę kumpel dorobił mi z blachy 1mm podstawkę i po prostu podłożył pod plastikową i skręcił. Ok było wszystko stabilne, niestety wycieraczka nie wycierała na 100% tylko ok 40 %. Stwierdziliśmy że gdyby podlożyć po 2 grube podkładki pod śruby od dołu podstawy silnika oczywiście (podstawa odsunęła się od karoserii a ramię wycieraczki bardziej jest dociśnięte do szyby) problem został zlikwidowany, stare pióro (nowa podróba gorzej to robiła) i wycieraczka wyciera na 95% szyby. Życzę miłego majsterkowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!!!

Z tym podgrzaniem pióra to strzał w dziesiątkę przed około 40% po pięknie zbiera na całości szyby tak mało do szczęścia potrzeba.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności