Skocz do zawartości

1.9 CDI zawór EGR , błędy AirBag , termostat . Moje sugestie.


Gość Bartek97

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartek97

Witam szanowne grono.

 

Po wielu dziwnych przypadkach z moim Vivaro ( 1.9 CDI 2004 ) , chciałem się podzielić pewnymi spostrzeżeniami.

 

Otóż spadek mocy , wyskakiwanie kontrolki grzania świec , brak płynności w trakcie jazdy itp. były w moim przypadku

nie winą zaworu EGR tylko samych przewodów , które są do niego podłączone.

 

Zanim zaczniecie wymieniać pół silnika ( tak jak to było w moim przypadku - wymieniłem wszystko ) sprawdźcie wiązki .

 

Błędy zaworu EGR powstały z powodu urwanego kabelka przy wtyczce zaworu.

 

Błędy związane z termostatem i skaczącą temperaturą powstały w wyniku zmurszałych kabli przy termostacie.

 

Błędy na zegarze związane z poduszką powietrzną powstały w wyniku zmurszałych kabli pod fotelem kierowcy.

 

 

Przypuszczam , że moje auto zostało sprowadzone z krainy wiecznej wilgoci ;).

 

Pozdrawiam.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek97

Wystarczy poczytać moje posty. Silnik wymieniłem cały. Zaczęło się od takich właśnie pierdół . Jakoś na moje wcześniejsze pytania nikt nie zasugerował sprawdzenia wiązki. Widzę , że kolega coś dziś nie w humorze . Nie prosiłem w poście o komentarze dot. mojego silnika tylko zasugerowałem coś co może się przydać innym użytkownikom zanim skończą tak jak ja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez urazy kolego ale na 10 kolejnych z tym problemem 8-9 napisze nowy temat i nawet nie zoboczy Twoich odpowiedzi, jestem tu kilka latek i praktycznie w kolko sa te same pytania tylko rozne tematy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartek97

Bolączką każdego podobnego forum jest to , że każdy zaczyna zadawać pytania gdy coś zaczyna się dziać. Po to są fora, żebyśmy unikali mechaników-naciągaczy i przy okazji zadbali o swój portfel. Zakup samochodu to już jest koszt , a zepsutego samochodu to już klapa. Stąd nowe pytania i w kółko o to samo.

Jako wieloletni i z tego co widzę , doświadczony uzytkownik forum i posiadacz Vivaro powinieneś zrozumieć , że nowy użytkownik najczęściej nie będzie wiedział co to jest kolektor , zawór EGR i podobne pierdy ( tak było w moim przypadku ) . Dużo łatwiej jest newbiemu zadać nowe pytanie niż czytać już powstałe posty , które owszem oddają sedno sprawy ale robią wodę z mózgu w związku ilością informacji.

Sam dzięki temu forum poradziłem sobie z kilkoma rzeczami ( między innymi Twoje porady były cenne ) . Ale do wielu innych doszedłem sam lub z pomocą specjalistów. Stąd mój post.

Pozdrawiam.

 

A tak przy okazji . Silnik wymieniłem bo zatrał się tłok .Padłem ofiarą nieuczciwego sprzedawcy .

Czytanie forum nie pomogłoby w tym przypadku ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności