Skocz do zawartości

Gdzie znajdę sterownik centralnego zamka Zafira B 2007r


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam niezłą zagwozdkę, opiszę dokładnie jak mogę z czym mam problem. Zaznaczę iż używałem szukajki ale niestety nic nie znalazłem.

Dzisiaj kolega z pracy poprosił abym mu zajrzał do jego auta, pacjent to Zafira B 2007r, 1.9 DTH.

Problem polegał na tym iż przestał działać centralny zamek a mianowicie oba kluczyki nie otwierają i nie zamykają drzwi, ale tylna klapa jest zamknięta, nie działa także z tego co zauważyłem ryglowanie drzwi przyciskiem od wewnątrz, przestała działać także przednia zapalniczka,wymieniliśmy także baterię w pilocie ponieważ komputer pokładowy pokazał komunikat o wyczerpanej baterii.

Postanowiłem wszystko sprawdzić i tak:

Auto pod komputer do op-coma i wyszły 2 błędy B3130, B3135

Wiem że zaraz ktoś napisze że to przewody w przelotkach między drzwiami.

Wszystko co sprawdziłem:

-bezpieczniki w komorze bagażnika sprawdziłem wszystkie, wraz z przekaźnikami po kolei i był spalony bezpiecznik od zapalniczki-przypuszczam że od zwarcia, wymieniłem i wszystko gra.

-bezpieczniki i przekaźniki w komorze silnika wszystkie sprawne.

-wszystkie przelotki w czterech drzwiach i żadne przewody nie są uszkodzone ani naderwane wszystkie w 100% stan idealny. wyczyszczone pryśnięte dodatkowo kontaktem.

-po wymianie baterii w pilocie robiłem synchronizację-niestety pilot wogule nie podejmuje synchronizacji i nie działa centralny nawet z zamka, zero reakcji.

Myślałem że to kluczyk się zepsuł zapasowy także nie otwiera i nie zamyka drzwi z centralnego nawet po przekręceniu kluczykiem w zamku kierowcy zero reakcji.

-odpiąłem nawet klemy tak dla sprawdzenia i św.spokoju i nic to nie dało.

 

Moje podejrzenie po sprawdzeniu tego wszystkiego dzisiaj padło na nieszczęsny sterownik centralnego zamka, przypuszczam że przepalona jest jedna ze ścieżek, na układzie scalonym.

Niestety rozebrałem prawy i lewy próg obok nóg pasażera i kierowcy, oraz prawy słupek od pasażera i niestety nie ma tam tego sterownika.

I tu jest właśnie cały problem gdzie znajdę ten sterownik- centralkę, gdzie oni w tej fabryce mogli jeszcze go zakamuflować?

Po prostu już nie mam pojęcia gdzie dlatego pytam, może ktoś z kolegów pomoże mi go znaleźć, abym mógł sprawdzić czy moje przypuszczenia są słuszne, zaznaczę że jeżeli to będzie przyczyną awarii to jestem w stanie to naprawić w pracy.

 

Za wszystkie informacje oraz zainteresowanie moim problemem serdecznie dziękuję.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gawlak za podpowiedz tam jeszcze nie sprawdzałem i nie sprawdziłem lewego słupka kierowcy, no na ciebie zawsze można liczyć kurcze, jak kolega przyprowadzi jeszcze raz auto to sprawdzę te 2 miejsca i dam znać co i jak dalej z tym centralnym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W dniu dzisiejszym znów zabraliśmy się do poszukiwania tego nieszczęsnego sterownika centralnego zamka niestety nie znaleźliśmy go nawet po rozebraniu drzwi kierowcy, gdzie sugerował Gawlak. Już nie wiem gdzie go szukać, a może niema go wogule i wszystkim steruje tylny zespół elektroniczny?

Przeszukaliśmy już: obydwie strony koło nóg pasażera jak i kierowcy, słupki między drzwiami, przednie lewe drzwi kierowcy, i nie ma. Odblokowałem dzisiaj klapkę wlewu paliwa,żeby kolega mógł swobodnie sobie tankować auto, co nie jest wcale trudne i nie trzeba rozbierać całego prawego boku jak czytałem na innych forach.

Kurde balans już mnie krew zalewa, no bo nie wierzę że nie ma tego sterownika, może ktoś z kolegów ma jeszcze jakieś sugestie.

Jadę w sobotę do tego znajomego i coś mi się zdaje że będziemy musieli przejść się po całej wiązce zaczynając od wlewu paliwa i po kolei rozbierać, aż się znajdzie na końcu ta centralka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna Gawlak nie wiem bo myślałem że centralka do tego będzie inna w kształcie puszki jak w vectra b, no i zapomniałem dodać że jak byliśmy w garażu to jeden gość zadzwonił do znajomka który nam powiedział że właśnie może ona się znajdować w przedziale silnika.

Czy w takim układzie jeżeli było by to właśnie ustrojstwo to oznaczało by to wymianę całej tej skrzynki ?.

Wiem że z tyłu jest po prawej stronie w bagażniku moduł komfortu ten większy, tam właśnie uzupełniałem ten spalony bezpiecznik z zapalniczki przód oraz brakujące bezpieczniki. Znajdują się tam także bezpieczniki od centralnego zamka.

Jak dostać się ewentualnie do tej centralki? Czy ona nie jest montowana podobnie jak multitimer do vectry b od spodu?


Kurde pomyliłem się ten moduł komfortu jest po lewej stronie w bagażniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna Gawlak nie wiem bo myślałem że centralka do tego będzie inna w kształcie puszki jak w vectra b, no i zapomniałem dodać że jak byliśmy w garażu to jeden gość zadzwonił do znajomka który nam powiedział że właśnie może ona się znajdować w przedziale silnika.

Czy w takim układzie jeżeli było by to właśnie ustrojstwo to oznaczało by to wymianę całej tej skrzynki ?.

Wiem że z tyłu jest po prawej stronie w bagażniku moduł komfortu ten większy, tam właśnie uzupełniałem ten spalony bezpiecznik z zapalniczki przód oraz brakujące bezpieczniki. Znajdują się tam także bezpieczniki od centralnego zamka.

Jak dostać się ewentualnie do tej centralki? Czy ona nie jest montowana podobnie jak multitimer do vectry b od spodu?

Kurde pomyliłem się ten moduł komfortu jest po lewej stronie w bagażniku.

Nie ma osobnego modułu centralnego.Skrzynka bezpiecznikowa tzw REC steruje centralnym i wieloma inny funkcjami i jest w bagażniku po lewej stronie.Spróbuj podmiany na sprawny.Jak nie dasz rady odezwij się.

Moduł trzeba logować do auta!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności