Skocz do zawartości

Czytam Forum przed zakupem Corsy C - mam wątpliwości :/


Gość thomas01000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość thomas01000

Witam Wszystkich!

Jak zauważyliście jestem tutaj nowym forumowiczem i nie ukrywam zanim założyłem ten post trochę tematów już przewertowałem, ale mimo wszystko muszę Was zapytać o konkrety i prosiłbym Was o odpowiedzi na moje pytania..

 

Wpłaciłem już mały zadatek na Corsę C z 2005 roku, silnik 1.0 ale jaki ma kod to Wam nie powiem bo aż tak się jeszcze nie zagłębiłem w jego dane techniczne. Przebieg auta to 91kkm z klimatyzacją. Przejechałem się tym autem i praktycznie nie mam żadnych uwag co do stanu technicznego bo silnik w porównaniu do silnika 1.2 z VW Polo to chodził praktycznie bezszelestnie. Ten w VW to klekotał jak diesel.

Słuchajcie, powiedzcie mi czy ten silnik to na prawdę taka mina jak tu jest opisane na Forum? Czy w tych silnikach wymienia się ten łańcuch rozrządu czy nie i przy jakim przebiegu? Bo mam mętlik w głowie.. Jaki olej powinien być zlany do tego silnika aby mu nie zaszkodzić?

Jak poczytałem tu co po niektóre tematy to mam BARDZO dużą wątpliwość czy faktycznie brać to auto dla żony.. :(

 

Z niecierpliwością czekam na Wasze cenne opinie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przebieg pewny i będziesz trzymał się regularnej wymiany oleju i utrzymywał go na poziomie 3/4 bagnetu, powinno być OK. Oczywiście lać syntetyk trzeba.

Zawsze lepiej 1.2 kupić, ale tym też dasz radę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thomas01000

Czy przebieg jest potwierdzony? Może w autach o dwie trzy klasy wyższe to może i bym się nad tym zastanawiał, to jest Corsa i wątpię żeby ktoś skrupulatnie serwisował auto przez tyle lat. Kasy jeszcze nie wpłaciłem i oczywiście dopytam czy coś w ogóle jest odnośnie przebiegu. Dodam tylko że przed Corsą oglądałem wiele samochodów w podobnym lub zbliżonym roczniku i każdy z nich był po prostu nie za ciekawy. Wszystkie auta oczywiście z niemcowni i każde jedne miało bardzo skorodowane elementy silnika i dość mocno zardzewiałe zawieszenia. Corsa względem pozostałych oglądanych prze zemnie aut, wygląda o niebo lepiej i śmiem twierdzić że nie jest wystawiona jako auto odpicowane pod sprzedaż.. Oczywiście biorę też poprawkę na to że może faktycznie być coś ukryte, ale tak jak pisałem, tamte auta które oglądałem, to co jedno to bardziej mi ręce opadały...Corsa musiała przyjechać na dniach...dlatego jeszcze tam stała i czekała... Będe jeszcze z komisantem jechał na przegląd diagnostyczny przed rejestracją, oczywiście pojedziemy do tej stacji którą ja wyznaczę..zobaczymy co tam wyjdzie lub nie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia, każdy zakup auta to jest w jakimś tam stopniu dość ważna decyzja i też duże ryzyko. Są różni handlarze i Ci uczciwi i Ci mniej uczciwy dlatego dla własnego bezpieczeństwa bierz poprawkę na to co Ci sprzedający mówi. Pamiętaj, oni sprzedają auta częściej niż ty je kupujesz i znają zachowania kupujących oraz metody skutecznej sprzedaży.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dużo czytałem przed zakupem i nawet mechanik odradzał mi zakup corsy c 1.0.

 

Może i tańsze, ale duża ilość na rynku o czymś jednak świadczy ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności