Skocz do zawartości

zamiana kabelków w iso


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wyczytałem z innych tematów, że problem z zasilaniem radia po wyjęciu kluczyka ze stacyjki można rozwiązać zamieniając kabeli 4 i 7 albo 5 i 7 (w zależności od źródła info) w kostce iso. Moje pytanie brzmi następująco. Czy te kabelki można wyciągnąć z kostki, czy trzeba przecinać i potem lutować?

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Za podtrzymnanie napięcia po wyjęciu kluczyka ze stacyjki odpowiada kabel z pinu numer 4. Kabelek z pinem nr 7 to zasilanie po przekręceniu stacyjki.

Ucinasz kabel idący do pinu nr 7 (przeważnie czerwony) ok 10cm od kostki. Rozcinasz izolację kabla idącego do pinu nr 4 (tez z kolei jest przeważnie żółty), lutujesz (tak będzie najpewniej) do niego czerwony kabelek (do tego izolacja). Po takim zabiegu masz ciągle napięcie na pinie nr 4 i 7.

Odcięty czerwony kabelek izolujesz, żeby przypadkiem nie zrobił zwarcia do masy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam takie pytanie czy ja pozamieniam te kable czy nie bedzie wtedy napiecia caly czas na radio i czy nie bedzie rozladowywac akumulatora ?? juz taki przypadek mialem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lord_wiader

Będzie dochodziło napięcie, jednak radio na podtrzymanie pamięci ciągnie pare(naście) mA więc auto musiałoby postać pare miesięcy aby aku się rozładował. Co innego, gdy zostawisz włączone radio... parę godzin i nie odpalisz auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość t0mall

Kupiłem właśnie radyjko Kenwooda i tam wiązka jest już przystosowana do podpięcia żółtego do czerwonego.Z czerwonego jest wyprowadzony dodatkowy kabelek zakończony wtyczką i nic nie trzeba ciąć ani lutować.

 

A co zrobić aby na wyświetlaczu była widoczna data?

Bo po włączeniu radyjka gaśnie.

Wiem że trzeba przeciąć jakiś kabel od zasilania anteny ale czy wtedy radio będzie dobrze odbierało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

U mnie sytuacja jest taka że mam fabrycznego Phllipsa CCR600 i nie działa podtrzymanie pamięci i sterowanie z kiery. Dzisiaj przyjrzałem się kablom i zauważyłem że kable nr 4 i 7 są połączone, a kable 1, 2 i 6 są rozcięte i zaizolowane. Wygląda na to że poprzedni właściciel miał podłączone niefabryczne radio.

 

Jak w takiej sytuacji powrócić do pierwotnego stanu?

Który kabel odpowiada za sygnał z kierownicy?

 

Przejrzałem schematy ale nie znalazłem odpowiedzi na te pytania.

 

Nie jestem też elektrykiem więc nie wszystko jest dla mnie oczywiste.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Anonymous

Witam

Wyczytałem z innych tematów, że problem z zasilaniem radia po wyjęciu kluczyka ze stacyjki można rozwiązać zamieniając kabeli 4 i 7 albo 5 i 7 (w zależności od źródła info) w kostce iso. Moje pytanie brzmi następująco. Czy te kabelki można wyciągnąć z kostki, czy trzeba przecinać i potem lutować?

Pozdrawiam

Za podtrzymnanie napięcia po wyjęciu kluczyka ze stacyjki odpowiada kabel z pinu numer 4. Kabelek z pinem nr 7 to zasilanie po przekręceniu stacyjki.

Ucinasz kabel idący do pinu nr 7 (przeważnie czerwony) ok 10cm od kostki. Rozcinasz izolację kabla idącego do pinu nr 4 (tez z kolei jest przeważnie żółty), lutujesz (tak będzie najpewniej) do niego czerwony kabelek (do tego izolacja). Po takim zabiegu masz ciągle napięcie na pinie nr 4 i 7.

Odcięty czerwony kabelek izolujesz, żeby przypadkiem nie zrobił zwarcia do masy.

:P Witam podepne się pod temat bo mam podobny problem z radjem LG i teraz nie wiem czy mam zamienić kable miejscami czy zrobić tak jak pisze Lord_wiader a może poprostu zmostkować te kable :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś chce włączać radio niezależnie od tego czy włożony jest kluczyk do stacyjki i przekręcony w poz. I, czy też wogóle kluczyk nie jest w stacyjce to kolega lord_wiader napisał jak to zrobić.

Jeżeli ktoś chce, aby po wyłączeniu silnika radio się też wyłączało i do tego nie gubiło pamięci to należy zamienić czerwony z żółtym (piny na odwrót). Aby tak połączone radio się uruchomiło należy włożyć kluczyk i przekręcić w pozycję I, lub wyżej.

Nie należy skręcać "do kupy" żółtego z czerwonym (dokładać dodatkowego kabelka między pinami żółtego i czerwonego), bo to jest dla opla nieprawidłowe połączenie i może skutkować np. w Vectrze niedziałającym pilotem od centralnego zamka i innymi dziwnymi objawami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Instalowałem dziś radio (Pioneer 2100 ub) i mam obydwa problemy, o których pisze Sly__.

1. Radio traci pamięć po wyłączeniu stacyjki - rozumiem, ze to co pisał Sly__ załatwi sprawę, czyli

należy zamienić czerwony z żółtym (piny na odwrót).

Rozumiem, ze chodzi o piny wchodzące "z auta" do kostki ISO, tak? po prostu je wyciągnąć z kostki i zamienić miejscami? W sumie ja teraz patrze w instrukcji podłączenia to jest tam coś o skrzyżowaniu czerwonego z żółtym, więc może to wystarczy(niektóre kable wychodzące z kostki do radia są łączone więc nie trzeba by nic ciąć), le nie robiłem tego bo wyżej był o połączeniu tych samych kolorów ze sobą.

 

2. Co zrobić dodatkowo aby nie trzeba było kluczyka aby włączyć radio?

 

Pewnie jest to tu już gdzieś, sorry jeśli pytam n-ty raz o to samo, ale nie znalazłem na tyle konkretnej odpowiedzi aby wywnioskować na 100 % co zrobić.

 

Będę wdzięczny za każdą wskazówkę.

Dzięki, pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności