Skocz do zawartości

Komputer pokładowy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawid_Opel

Witam, kupiłem Opla Merivę z 2004 roku z silnikiem 1,7 CDTI 100km, sprzedający poinformował mnie, iż w aucie jest komputer pokładowy, lecz tak naprawdę go nie ma, w radiu nie mam funkcji BC, posiadam zwykłe radio i wyświetlacz, który pokazuje jedynie godzinę datę i temperaturę, czy po kupnie radia z bc i wyświetlacza np. http://allegro.pl/radio-wyswietlacz-cd-30-mp3-meriva-a-srebrne-i6309522719.html#thumb/1komputer się aktywuje?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej wszystkim.

Mam merive 1.4 16v Enjoy z 2007 r. Oryginalnie miałem Radio cd30 mp3 + wąski wyświetlacz TID. w serwisie opla w Białymstoku powiedziano mi, że żeby aktywować komputer trzeba wymienić wyświetlacz na GID, więc długo nie myśląc kupiłem na allegro taki wyświetlacz ( GID ) w komplecie z radiem takim samym jak miałem, ale było to jako komplet z jednego samochodu więc nie musiałem rozkodowywać itd. Zamówiłem w oplu obudowę do GID-a + daszek za 300 zł , zmontowałem wszystko do kupy i pojechałem do opla aktywować komputer. Niestety znowu okazuje się że jednak nie da się tego zrobić bo w wiązce brakuje przewodów do odczytu danych o stanie baku co ma wpływ na brak informacji o zasięgu , brak też kabelka do średniej prędkości i jeszcze jakiegoś tam, chyba do aktualnego zurzycia paliwa.

Czy jest ktoś w okolicach Białegostoku kto wie jak i gdzie ciągnąć te przewody, a najlepiej czy jest ktoś tu na forum kto mógłby mi polecić kogoś kto by mi takie przewody podociągał i kto ewentualnie jest również ( przy okazji ) w posiadaniu TECH2 żeby aktywować kompa ?

Z góry serdecznie dziękuję

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czesterbial

Oj chyba ciężko bedzie w fastach możesz zapytać ale chłopaki cenią się tam wysoko ale ponoć robią wszystko

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Panowie i panie... Czy wie ktoś może które piny w kompie i we wtyczce do GID odpowiadają za wyświetlanie informacji o chwilowym zużyciu paliwa ?? Samochód stoi rozbebeszony u fachowca który próbuje uruchomić kompa w mojej merive 1.4 z 2007r. Narazie udało się dociagnąć przewód odpowiedzialny za "zasięg" na dostępnym paliwie.

Liczę na jakąś pomoc...

 

 

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

 

 

Ok... Ogarnięte. Fachowiec wykazał się w 100 % . wszystko już działa.

 

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez karateka28

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Prosze o podpowiedz w temacie informacji wyswietlanych na kompie.

Aktualnie na wyswietlaczu pokazuje mi zasieg a ponizej zuzycie chwilowe. A chcialbym dodatkowo żeby komp pokazywał zuzycie srednie, tak jak na zdjęciu z linka ponizej.

 

http://www.foto-sport.pl/bryki2/20161105_meriva/61.jpg

 

Podpowiecie Szanowni Forumowicze jak to ustawic ? Bo w instrukcji obslugi auta nie znalazlem...

Dzieki bardzo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności