Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupiłem Opla Merivę z 2004 roku z silnikiem 1,7 CDTI 100km, sprzedający poinformował mnie, iż w aucie jest komputer pokładowy, lecz tak naprawdę go nie ma, w radiu nie mam funkcji BC, posiadam zwykłe radio i wyświetlacz, który pokazuje jedynie godzinę datę i temperaturę, czy po kupnie radia z bc i wyświetlacza np. http://allegro.pl/radio-wyswietlacz-cd-30-mp3-meriva-a-srebrne-i6309522719.html#thumb/1komputer się aktywuje?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolega uzyje wyszukiwarki forumowej

nie raz o tym pisano

btw o problemach z odpalaniem tez

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma kompa w małym wyświetlaczu. Musisz mieć wyświetlacz GID.

Wysłane z mojego SM-P900 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej wszystkim.

Mam merive 1.4 16v Enjoy z 2007 r. Oryginalnie miałem Radio cd30 mp3 + wąski wyświetlacz TID. w serwisie opla w Białymstoku powiedziano mi, że żeby aktywować komputer trzeba wymienić wyświetlacz na GID, więc długo nie myśląc kupiłem na allegro taki wyświetlacz ( GID ) w komplecie z radiem takim samym jak miałem, ale było to jako komplet z jednego samochodu więc nie musiałem rozkodowywać itd. Zamówiłem w oplu obudowę do GID-a + daszek za 300 zł , zmontowałem wszystko do kupy i pojechałem do opla aktywować komputer. Niestety znowu okazuje się że jednak nie da się tego zrobić bo w wiązce brakuje przewodów do odczytu danych o stanie baku co ma wpływ na brak informacji o zasięgu , brak też kabelka do średniej prędkości i jeszcze jakiegoś tam, chyba do aktualnego zurzycia paliwa.

Czy jest ktoś w okolicach Białegostoku kto wie jak i gdzie ciągnąć te przewody, a najlepiej czy jest ktoś tu na forum kto mógłby mi polecić kogoś kto by mi takie przewody podociągał i kto ewentualnie jest również ( przy okazji ) w posiadaniu TECH2 żeby aktywować kompa ?

Z góry serdecznie dziękuję

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj chyba ciężko bedzie w fastach możesz zapytać ale chłopaki cenią się tam wysoko ale ponoć robią wszystko

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Super, dzięki za odpowiedź. A w którym to miejscu konkretniej ?

Wysłane z mojego SM-P900 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wpisz Elektryk fasty w Google i znajdziesz

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie i panie... Czy wie ktoś może które piny w kompie i we wtyczce do GID odpowiadają za wyświetlanie informacji o chwilowym zużyciu paliwa ?? Samochód stoi rozbebeszony u fachowca który próbuje uruchomić kompa w mojej merive 1.4 z 2007r. Narazie udało się dociagnąć przewód odpowiedzialny za "zasięg" na dostępnym paliwie.

Liczę na jakąś pomoc...

Ok... Ogarnięte. Fachowiec wykazał się w 100 % . wszystko już działa.

Edytowane przez karateka28

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Prosze o podpowiedz w temacie informacji wyswietlanych na kompie.

Aktualnie na wyswietlaczu pokazuje mi zasieg a ponizej zuzycie chwilowe. A chcialbym dodatkowo żeby komp pokazywał zuzycie srednie, tak jak na zdjęciu z linka ponizej.

http://www.foto-sport.pl/bryki2/20161105_meriva/61.jpg

Podpowiecie Szanowni Forumowicze jak to ustawic ? Bo w instrukcji obslugi auta nie znalazlem...

Dzieki bardzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi