Skocz do zawartości

Astra H vs Signum 1.9 cdti 150km


Gość lowmen1990

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lowmen1990

Witam wszystkich forumowiczów , chciałybym się poradzić w kwesti wyboru auta na około 4-5 lat. Jednostka napędowa podobna obu aut , aczkolwiek signum to chyba klasa troche wyższa, no i posiada więcej plusów typu wielkość w srodku czy pojemność bagażnika. Głowne usterki to wiadomo jak w każdym dieslu z dużym momementem dwumas, wtryski + w tych silnikach dodatkowo klapy kolektora dolotowego ? W astrze troche odstrasza mnie brak wskażnika temperatury wody co jest bardzo dziwne , no ale ok. Co sądzicie o tym pojedynku jakie dodatkowe awarie byście wymienili. W astrze dodatkowo jakieś awarie z chłodnica klimy ? Czy te modele na ogół w eksploatacji wyglądają podobnie . Oba posiadają dpf ? Jakie + ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brak ci miejsca, alternatywą jest Zafira B.

Mnie nie przeszkadzał brak wskaźnika temp cieczy chłodzącej (patrz mój temat o ukrytym menue).

W obu autach te same diesle. W 16v jeszcze klapy w kolektorze.

Ja bym brał auto bardziej zadbane, w lepszym stanie technicznym...

 

With mobilephone sent.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej ma rację. Gdy bedziesz szukał to zauwazysz że biorąc pod uwagę dwa modele bedzię ciężko kupic cos w dobrym stanie.Kieruj się stanem

Dpf ma już prawie kazdy diesel jezeli jest z DE. Nie wiem czemu ale bardzo dużo jak szukałem sobie auta w DE, to było bardzo dużo ogłoszeń 1.9 150km, natomiast bardzo mało w stosunku do tych pierwszych 1.9 cdti 120km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lowmen1990

Liczę się z tym że moge trafić na jakieś naprawy kosztu 3-4 tyś , lecz chcę jej uniknąć w PL Signum nie jest zbyt wiele, co do astr są bardzo popularne u nas chodż niekoniecznie silnik 150km. Zafira nie wchodzi w gre tylko hatchback ewentualnie limuzyna. Raczej auto będe sprowadzał, no chyba że znajde jakiś model tutaj w którym chćby w miedzy 2-4 lat był wymieniany dwumas lub jakas znaczaca naprawa mechaniczna. A jak z wygłuszeniem w autach ? SIgnum lepiej czy możę Astra to produkowana w Polsce ? Trwałość elementów ? Czy praktycznie wszystko w obu autach wygląda tak samo tylko inna płyta podłogowa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Ja miałem astrę H GTC przez 5 lat i signum więc mam na co dzień porównanie. W signum brakuje środkowego fotela więc przestrzeń w środku nie ma tu znaczenia. Astra jest bardziej stabilna i sztywniejsza. Ma trwalsze zawieszenie. Lepsze osiągi i mniej pali. Jest tańsza w utrzymaniu. Ma gorszy promień skrętu niż signum. Na wczasy z 5 osobową rodziną na tydzień wolałem zapakować się do astry niż do signum. Co prawda bagażnik mniejszy ale pomysłowe ułożenie bagaży załatwiało sprawę. Do GTC łatwiej było wsadzać na fotelik malucha niż w signum bo wkładasz będąc w środku a nie z zewnątrz wkładając dziecko bokiem. Teraz mam dwie signum i tylko dla tego że mi się trafiła na wypasie za śmieszne pieniądze. Astrą jeździło mi się lepiej. Miałem w niej mapę na 180 KM i zwijała asfalt. W signum mam 180 KM z mapy i tej mocy tak nie czuć bo większa jest masa własna auta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności