Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od kilku dni jestem posiadaczem Opla Antara 2,0 cdti 150 km 2008r. samochód ma kilka usterek i jedną z nich jest radio jak w temacie. Usterka polega na tym, że radio się załącza tylko przyciskiem na środkowej konsoli i po godzinie jazdy się wyłącza nie działa wyświetlacz, sterowanie z kierownicy, nawigacja i odtwarzacz cd. Jeśli ktoś coś w temacie będę bardzo wdzięczny!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Możliwe że kostka z tylu radia nie łączy bo zachowuje się tak jakby nie miało informacji że auto jet uruchomione.

W starszych autach było to realizowane przez "plus po zapłonie" tu chyba informacja idzie z CAN (ktoś bardziej w temacie zapewne podpowie coś więcej)

Dobrze jakbyś znalazł kogoś obeznanego z Opcomem aby sprawdził co jest nie tak lub wizyta w ASO aby sprawdzili dlaczego radio " nie widzi" że auto uruchomione.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za choć taką podpowiedź, z tego co mogłem sprawdzić sam to kostka i wygląda na ok, po podłączeniu pod komputer jest błąd u2206. Może ktoś podpowie: jakiś fachowiec od takich spraw w okolicy Mińska Mazowieckiego z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U2206 Brak komunikacji magistrali CAN z wyświetlaczem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

CAN idzie przez wyświetlacz do radia więc skoro wyświetlacz nie działa to radio nie ma komunikacji z wyświetlaczem i wszystkim co jest dalej. Możesz mieć uszkodzony wyświetlacz bądź przewody gdzieś dalej. Najlepiej podstawić jakikolwiek, nawet bez logowania i sprawdzić czy radio będzie reagowało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie bez logowania nic nie mogę sprawdzić, chyba że jakoś idzie to obejść?

Edytowane przez elisz432

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale can chyba powinien iść równolegle, więc nawet gdy wyświetlacz nie działa to radio powinno.

With mobilephone sent.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Radio może działać bez podłączonego wyświetlacza. I jak się je włączy ręcznie przyciskiem włączania to włącza się w nim zegar odliczający do samoczynnego wyłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A może ktoś wie jak w dvd100 navi wyłącza się opcje wzrostu głośności wraz z prędkością? U mnie jest to uciążliwe bo nie działa poprawnie I chciałbym to wyłączyć w ustawieniach żadnej takiej opcji nie ma ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W settings masz taką opcję SDVC.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi