Skocz do zawartości

Astra H 2.0T 200km


Gość Szymek_

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszem!

 

Czy ktoś może oglądał to auto:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6766163691

 

? Bądź jest coś w stanie powiedzieć na podstawie opisu aukcji i zdjęć? Bo jestem zainteresowany, a kawałek drogi, żeby zobaczyć jednak mam...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia jak zdjęcia, widać że elegancko przyszykowane pod sprzedaż, więc nawet jakby z autem faktycznie było coś nie tak, to na zdjęciach na bank tego nie zobaczysz.

 

Rok temu szukałem takiego samego egzemplarza i po obejrzeniu kilku sztuk stwierdziłem że poniżej 20tyś w kraju to nie ma co szukać. Wszystko zarżnięte sztuki podpicowane pod sprzedaż. Ideał dorwałem dopiero w Niemczech i wtedy myślę że opchnąłbym ją spokojnie za 25tyś od ręki. Nie wiem jak ceny się w przeciągu roku zmieniły, ale jeśli stan auta byłby ok to w tej cenie brałbym jak nic. No właśnie, ale pytanie o stan. Widać że ogłoszenie handlarza i to już dość dobrego, a cena jak dla mnie też interesująca. Więc nasuwa się pytanie: który handlarz sprzedaje świetne auto w dobrej cenie? Rok temu podobny wypieszczony egzemplarz widziałem za 26tyś w kraju, więc czy ceny w ciągu roku spadły o 9tyś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tego to nie wiem. Generalnie z gościem dzisiaj rozmawiałem, powiedział, że często sprowadza podobne astry, z resztą ma inną na aukcjach. Zaciekawiło mnie trochę to, że jak zapytałem o remont pierścieni, turbo, uszczelniaczy odparł, że pierwszy raz słyszy, żeby przy tym silniku coś takiego się psuło :D.

No nic, aż tak daleko nie mam, podjadę jutro, obejrzę, napiszę komentarz. Nie nastawiam się na kupno, bo faktycznie - oceniając stan auta wyłącznie po zdjęciach, stosunek jakość/cena jest dość ciekawy, więc pytanie gdzie jest haczyk :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym strasznym psuciem się tego silnika to po części mit wynikający z cofania liczników w PL. Ja kupiłem auto z przebiegiem 230tyś prosto od Niemca. W PL pewnie nie jeden złapałby się za głowę - przecież to już zajechane auto, taki przebieg..... Co prawda rok przed kupnem, czyli pewnie gdzieś przy przebiegu 210tyś auto miało wymieniane turbo (gdzieś przy tych przebiegach kończy się jego żywotność) a tak po za tym przy silniku nie było robione nic, prócz standardowych serwisów. Ba, krąży legenda że te silniki lubią olej. Hmy, więc jak wytłumaczyć branie rzędu 1l na 10tyś (większość wzięte podczas ostrzejszego pałowania) przy silniku który teraz ma 240tyś i to z LPG? Tyle samo "brała" ("brała" bo to żadne branie, a normalne zużycie oleju, w końcu ani turbo, ani silnik nie jest szczelnie zamknięty) moja poprzednia A4 1,8T od przebiegu 140tyś aż do sprzedaży przy 200tyś.

 

Z handlarzami niestety tak jest. Zdjęcia i rozmowa tel to zawsze jest przynęta na kupującego. A może przyjedzie. A jak przyjedzie to i kupi. A jak do tego jest jeszcze promocyjna cena, to możemy być prawie pewni że to jakaś mina. No ale nie ma co wróżyć, a nóż widelec...

 

Na pewno sprawdź skrzynię. Padnięta to na wstępie koszt około 2-3 tyś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

on handluje autami a nie je naprawia wiec skad ma wiedziec

 

Fakt, punkt dla Ciebie. Podczas rozmowy powiedział, że bardzo często sprowadza podobne silniki, więc tylko tak wywnioskowałem, że może się znać...

 

 

 

A może przyjedzie. A jak przyjedzie to i kupi.

 

No poniekąd tak się sprzedaje samochody, zależy kto i ile fatyguje się po auto ;).

 

Jakie objawy uszkodzonej/niewłaściwie pracującej skrzyni występują w tym modelu? Na co zwrócić uwagę - szarpanie głównie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skrzyni M32 nie będę się rozpisywał, bo jest tego wszędzie sporo. Generalnie buczenie, praca lewarka podczas dodawania i odejmowania gazu.

Edytowane przez Labiel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności