Skocz do zawartości

16v Ecotec muli i gaśnie


Gość Ravv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Szukałem po forum, ale nie znalazłem takiego problemu. Mam Cali 2.0 Ecotec bez gazu i następujący problem. Regularnie traci dynamikę. Po prostu nieraz nie ma przyspieszenia, wolno wchodzi na obroty. Sytuacja wraca do normy niekiedy po ponownym odpaleniu, a niekiedy po jednym, dwóch dniach - nie ma reguły. Później znów problem wraca przy którymś z kolejnych odpaleń. I tak w kółko. No i dużo pali, ale to może bez związku.

 

Dodam, że raz na jakiś czas pojawia się też problem z trzymaniem obrotów. Jeśli tylko falują na jałowym to pół biedy. Zdarza się jednak, że po odpaleniu gaśnie, jeśli zaraz nie wcisnę gazu. Później przy każdym jego puszczeniu na dłużej niż zmiana biegu również gaśnie (podczas jazdy). Zapala bez problemu ponownie, ale sytuacja się powtarza. Znika po mocnym podgazowaniu na jałowym, ale, jak powiedziałem, po kilku tygodniach problem wraca.

 

Dodam, że w aucie zaledwie jesienią zeszłego roku wymieniany był kompletny rozrząd, świece i termostat. Problemy zaczęły się niedługo potem, kiedy wyskoczył błąd czujnika wału. Został wymieniony (oryginalna używka od omegi), żadnych innych błędów nie wyświetla, ale opisany na początku problem trwa. Krokowiec został przeczyszczony.

 

Co to może być? Potrzebuję w miarę jasnej diagnozy, bo niestety nie ogarniam specjalnie mechaniki, a i nie mam warunków, żeby grzebać w silniku. Chciałbym zatem wskazać potencjalne źródło problemu zaufanemu mechanikowi, żeby nie wydawać kasy na szukanie po omacku. Z góry dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta jasna diagnoza to chyba zartujesz

bez auta to mozemy jedynie strzelac

lewe powietrze

czujnik polozenia przepustnicy

krokowy

mam dalej wymieniac ??

podlaczyc pod kompa sprawdzic parametry pracy

sondy itd itp

zaufany mechanik ??

ja nie lubie jak ktos mi podpowiada co mam robic

za to jest 100 % doplaty

a najlepiej ja bede stal obok

a klient sam robi i placi normalna stawke

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ta jasna diagnoza to chyba zartujesz

bez auta to mozemy jedynie strzelac

lewe powietrze

czujnik polozenia przepustnicy

krokowy

mam dalej wymieniac ??

podlaczyc pod kompa sprawdzic parametry pracy

sondy itd itp

zaufany mechanik ??

ja nie lubie jak ktos mi podpowiada co mam robic

za to jest 100 % doplaty

a najlepiej ja bede stal obok

a klient sam robi i placi normalna stawke

 

W miarę jasnej diagnozy... Co to może być... Nie oczekuję korespondencyjnej naprawy :P a po prostu rady od kogoś, kto mógł zmagać się z podobnym problemem.

 

Lewego powietrza nie łapie, a komp nie pokazuje żadnych błędów.

Mechanik zaś jest zaufany, ale po prostu nie zna auta, więc nie obrazi się za sugestię. Nie będę stał i podpowiadał, ale też nie chcę bulić za jego pracę wykonaną na próżno, na zasadzie: "wymieńmy to i zobaczymy" itd., bo można nieźle popłynąć z kasą, a efektu nie mieć żadnego. Wiec nie bądź taki wrażliwy :P

 

Jeśli to już cała sugestia, to dziękuję... :D

Edytowane przez Ravv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonda nie była sprawdzana. Dzięki, sprawdzę te parametry pracy, ale gdzie tam szukać problemu (jakie wskazania będą nieprawidłowe)?

Edytowane przez Ravv

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności