Skocz do zawartości

domykanie szyb w Astrze F??


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość huri_khan

W wiekszości modeli opla jest ten moduł wbudowany w mechanizm wiec nie ma sensu nic kupować,wystraczy podłaczyć jeden kabel.

A jakieś szczegóły bo jeżeli to tylko kwestia jednego kabelka to jestem bardzo zainteresowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.U mnie w aucie astraII 1.6 16v z 99r. przciskam 2 x zamykanie z kluczyka ,a potem wkladam kluczyk do zamka przekręcam i sam domyka.Z tego co mi mówił szpec od elektryki jest to fabryczne.Pozdrawiam.[/fade]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

W wiekszości modeli opla jest ten moduł wbudowany w mechanizm wiec nie ma sensu nic kupować,wystraczy podłaczyć jeden kabel.

A jakieś szczegóły bo jeżeli to tylko kwestia jednego kabelka to jestem bardzo zainteresowany.

Witam.Napisz do jakiej to astry co tam masz czy szybki el. orginał i co za centralny.Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Napisz do jakiej to astry co tam masz czy szybki el. orginał i co za centralny.Pozdro

Astra F rok 96, szyby elektryczne oryginalne, centralny zamek oryginalny, bez pilota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

"]

Napisz do jakiej to astry co tam masz czy szybki el. orginał i co za centralny.Pozdro

Astra F rok 96, szyby elektryczne oryginalne, centralny zamek oryginalny, bez pilota.

Witam.

A wiec jeśli chcesz to po jak najmniejszej lini oporu zrobić to:

1.Sciąg tapicerke z drzwi kierowcy

2.Musisz sie dostać do kostki przy siłowniku zamka i tam jak masz orginalną instalacje to musisz sie dostac do przewodu brązowo-czerwonego(ja nie miałem orginalnie montowanego to u mnie był biały)i zobaczyć czy jak zamykasz to dostaje tam impuls 12v.(jeśli nie to w którymś przewodzie musi byc)

3.Jesli jest to podpinasz do tego przewodu jeszcze jeden przewów i podciagasz do wolnego pinu w kostce z tego co pamietam to przy brzegu jest(tam bedziesz miał 2 wolne)podnośnika szybki.

4.Po podłaczeniu sprawdzasz czy działa,jeśli jest ok,to to samo robisz z druga stroną.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie pod ten temat bo nie chce zaczynac nowego

 

czy jak se zaloze w astrze oryginalne elektryczne odnosniki szyb to co mam zrobic z korbka???

chodzi o to ze potem jest tam dziura

albo jakas chamska zatyczka

a czy sa moze tapicerki w ktorych tam nic nie ma?;)

duzo tego widzialem ale jeszcze nie trafilem w F na taka tapicerka

 

czy to tylkoprzypadek czy nawet fabrycznei maily tam tylkotaki kapsel zalozony?:lol:???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

podepne sie pod ten temat bo nie chce zaczynac nowego

 

czy jak se zaloze w astrze oryginalne elektryczne odnosniki szyb to co mam zrobic z korbka???

chodzi o to ze potem jest tam dziura

albo jakas chamska zatyczka

a czy sa moze tapicerki w ktorych tam nic nie ma?:)

duzo tego widzialem ale jeszcze nie trafilem w F na taka tapicerka

 

czy to tylkoprzypadek czy nawet fabrycznei maily tam tylkotaki kapsel zalozony???????

Jak założysz org.podnośniki el.to korbki Ci się już nie przydadza :lol:

Są 2 sposoby rozwiązania tego problemu:

1.Kupić zatyczki takie okrągłe,są one przykręcane od srodka(ja tak mam)

2.Kupić tapicerki ogr. bez dziur na korbki,były one na 100% bo sam miałem kilka tylko do 3 drzwiowej,do piecie drzwiowej widziałęm też,niedawni koleś mi wysłał foty ich tylko ze były niebieskie ;)

Wiec polecam Ci 2 rozwiązanie gdyż jesli wybiezesz zaslepki to bedziesz musiał wycinać otwór w raczce plastikowej od kierowcy,a w ogr.pod el. jest juz taki :/

Mam nadzieje ze pomogłem.

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

 

W wiekszości modeli opla jest ten moduł wbudowany w mechanizm wiec nie ma sensu nic kupować,wystraczy podłaczyć jeden kabel.

A jakieś szczegóły bo jeżeli to tylko kwestia jednego kabelka to jestem bardzo zainteresowany.

Witam.Napisz do jakiej to astry co tam masz czy szybki el. orginał i co za centralny.Pozdro

astra g mam orginalny cent zamek, szyby domykaja mi sie wraz z dachem jak przekrece kluczyk, ale z guzika nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Zrobilem. Jednak nie bylo tak prosto. Nie wystarczy polaczyc stykow jednym przewodem. Aby wszystko dzialalo dobrze tj. domykanie obu szyb i zeby centralny zamek nie swirowal, musialem do ukladu dolozyc 5 diod prostowniczych bo polaczenie bezposrednie powodowalo albo wywalenie bezpiecznika albo swirowanie zamka do tego stopnia ze ciezko bylo wysiasc z auta bo po otwarciu momentalnie sie sam zamykal :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

[Przemo] moze bys byl tak dobry i zrobil instrukcje dla uzytkownikow forum i napisal po kolei co z czym polaczyc gdzie jakie diody :P sam jak wroce zza granicy to sprobowalbym z tymi szybami ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności