Skocz do zawartości

kontrolka chłodzenia silnika


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, odebrałem samochód od mechanika (uszczenienie skrzyni, silnika oring przy pompie, wymiana klocków, poduszka pod silnikiem) po naprawie zaczęła się świecić kontrolka której opis brzmi ELEKTRONISCH GESTEUERTE MOTORKUHLUNG - wyczytałem że chodzi o chłodzenie silnika poziom płynu chłodzącego jest dobry wszystkie inne płyny były uzupełniane wcześniej raz tylko ta kontrolka zapaliła się na 30 sekund i zgasła teraz zapala się praktycznie co odpalenie silnika po 5 sekundach od odpalenia w ciągu 2 dni 2 razy się nie zapaliła ale po ponownym uruchomieniu silnika pojawiała się ponownie przejechałem dzisiaj autem 120 km temperatura silnika wporządku jest wszystko inne również w czym trkwi problem czy to znaczy że jakiś czujnik pada lub padł czemu zawsze nowa usterka pojawia po każdej kolejnej naprawie (wcześniej po naprawie u innego mechanika padł czujnik abs do wymiany piasta z czujnikiem) pzdr proszę o pomc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Ja też tak mam już od miesiąca (od kupna auta) - pali się do momentu zapalenia silnika.

Wszystkie płyny mam ok, a silnik wcale się nie przegrzewa, więc na razie to olewam.

Słyszałem, że ta kontrolka jest również powiązana z ciśnieniem w układzie klimatyzacji - jak masz za małe to się świeci...

 

Być może jutro będę wiedział więcej - kumpel podepnie techa...

Jak coś to dam znać...

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam Problem macie z modułem chłodzenia .Znajduje się pod lewym nadkolem. Rzadko się psuje ale często woda dostaje się do złącz zwłaszcza jak samochód jest po kolizji.Lub pękają przewody na wysokości lewej lampy .najlepiej zdjąć przedni zderzak i przejrzeć wizualnie przewody w okolicy modułu chłodzenia.Jak macie klimę to sprawdzcie czy przy jej włączeniu załącza się sprężarka i za chwilę pracują dwa wentylatory na wolnym biegu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a jak to jest z wentylatorem przy chlodnicy powinnien sie zalonczyc dorazu jak silnik zaczyna pracowac czy jak temperatura plynu w chlodnicy wzrasta jak tak to przy jakiej temperaturze powinnien sie wlączyc??

czekam na odpowiedz pozro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

jak masz astrę f bez klimy to powinien się włączyć przy ok 102 stopniach ale to zależy od termowłącznika w chłodnicy .ale jest to przedział od 97 do 102 stopni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

astra03 - jak w 100% zdiagnozować czy to ten modułB)

Chodzi o te wentylatory? - maja pracować? - jak długo? (dopóki chodzi klima?)

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

dzisiaj przez cały dzien nie włączyła się ta kontrolka może to jakieś chwilowe zamoknięcie było albo coś w ten deseń jutro sprawdze co z tą sprężarką od klimy itp

 

[ Dodano: Wto Lut 19, 2008 14:19 ]

generalnie już nie świeci ta kontrolka wcale sprężarka się załącza klimatyzacja normalnie chodzi itp pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności