Skocz do zawartości

Opel sintra przekażnik świec żarowych 2.2 DTH


Gość zdzichowina

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

ja mam pytani co do modułu, mam nowy przekaźnik świec nowe świece i nie jest pięknie odpalając przy obecnych temp po jednym podgrzaniu (grzeje 2-3 razy). Przymierzam się da tego modułu i pytania. Czy on rzeczywiście nie robi błędów w kompie? I jak jest temperatura np +15 st to czy i tak zaniża o te 20 st mniej (czyli ma niby 5st) Jak to w praktyce? Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł działa bardzo dobrze i nie zarzuca komputera błędami.

Po zamontowaniu już kilka razy podłączałem auto do komputera i nic nie pokazywało.

Co do temperatury to gdy temp. silnika osiągnie około 20* to moduł się nie włącza.

Latem gdy jest ciepło także się nie włącza.

Tak więc jest to naprawdę przemyślane urządzenie choćby ze względu na to że

wyłącza się ono po kilku sekundach od podgrzania świec i komputer już go nie widzi przez co może działać normalnie i nie wykazuje żadnych błędów.

 

Ponieważ tam gdzie mam zamontowany moduł jest mało

miejsca radzę kupić taki jak na poniższym zdjęciu.

 

Dołączona grafika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dokładnie mam na uwadze. Dzięki serdecznie za pomoc. Jestem już 99% przekonany do zamontowania. Mam nadzieje tylko, że nie będę miał zagwozdki z montażem. Jeśli zamontuję to dam znać jak to u mnie hula (ale dopiero za jakiś miesiąc).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ma może ktos doświadczenia z tym modułem?

 

Dołączona grafika

 

Bo u mnie niby świece się grzeją za każdym razem, ale Sinterka nie chce zagadać.

 

Dodam jeszcze, że ja mam go zamontowanego do przewodów od komputera i tam go wkleiłem, w skrzynkę gdzie jest komputer (przy filtrze powietrza). Ale to pewnie te same przewody.

 

 

zmieniłem link Reg. Forum 4.11 /Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż widzę że trafił sie ktoś kto musiał poeksperymentować zamiast zamontować sprawdzone urządzenie.

Ale czy ono jest dobrze zamontowane?Masz pewność?

A pomijając to sprawdziłeś lub wymieniłeś świece żarowe?

 

A tak ogólnie to w dieslu może być masa różnych innych

rzeczy przez które nie będzie odpalał.

Począwszy od zapowietrzonego układu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucha tOmall, kupiłem go w zeszłym roku.

Pisałem do producenta tych modułów, o których Ty mówisz i rzeczywiście podobno są nowszej generacji. Nie będę się nad tym rozwodził, bo się na tym nie znam.

 

Natomiast jeśli chodzi o mój przypadek, to ten sam producent stwierdził, że prawdopodobnie przyczyna nie leży po stronie grzania świec, bo nawet jeśli mój moduł jest mniej doskonały, to również zapala świece i podnosi dawkę rozruchową.

 

Jeśli wiesz, co się u mnie dzieje, to po prostu napisz, bo magików którzy kazali mi kupować i wymieniać coraz to nowa część, miałem juz niezliczoną ilość, a auto jak nie paliło poniżej -10 st, tak nie pali.

 

Co do zapowietrzonego układu, to wydaje mi się chociaż nie jestem mechanikiem samochodowym, że układ jest zapowietrzony bez wzgledu na temperaturę, a biorąc pod uwagę ściśliwość powietrza, to w zimę nawet mniej. Nie mam racji?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

koledzy pomozcie ja mam taki problem w tym linku opisany

 

http://forum.opel24.com/topic/36476-Dziwne-zachowanie-Opla-Sintry-22TD/

 

samochód zachwouje sie jak loteria. No i jescze cos jak odepten czujnik temperatury to oczywiscie samochod pali na dotyk bno za kazdym razem swiece grzeja no ale oba wentylatory wtyedy pracuja na stale. ale jak zapne ten czujnik to przez kilka godzin pali na dotyk tzn ja jak go zapale cieplego bo dlugim chetaniu to jak go zgasze i za kilka sekund zapale to pali na dotyk co z tym zrobic pomozcie

Edytowane przez majq1
Aktualizacja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności