Skocz do zawartości
Jay

Rozbudowa złącza oraz wiązki drzwi suwanych

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwoliłem sobie zrobić mały tutorial jak można rozbudować wiązkę oraz złącze drzwi suwanych nie mając drzwi rozsuwanych elektrycznie ;) nie wiem ile pinów ma złącze które ma elektryczne otwieranie ;)

Dokładamy dodatkowo 3 przewody które możemy wykorzystać jak chcemy; głośniki,podświetlenie schowków/klamek etc :)

Potrzebne;

-nasza wiązka oraz złącza

-dodatkowa wycięta wiązka (dla samych pinów z kawałkiem kabla) oraz 2 złącza drzwiowe z demontażu (sintra/bliźniak)

-małe szczypce/kombinerki

-płaski śrubokręt i drugi malutki płaski do blaszek w pinach

-wkrętarka i 2 wiertełka; 5mm i 3mm

-4pak,chociaż ja nie zdążyłem nawet 1 osuszyć,a mam szybkie tempo :D

Najpierw trzeba wymontować złącza z nadwozia,wystarczy delikatnie wyjąć spinki i mamy na wierzchu ;)

Mając złącze drzwiowe na wierzchu wyciągamy zawleczkę oznaczoną kolorem żółtym,następnie odginamy 6 łapek zaznaczonych niebieskimi strzałkami,czerwona strzałka wskazuję zawleczkę którą trzeba wyjąć żeby dołożyć blaszki stykowe,ale to później ;)

post-53805-0-22161600-1525956168_thumb.jpg

wyciągamy piny ze sprężynkami żeby móc nawiercić dodatkowe 3 otwory,wiertło 5mm

post-53805-0-83706300-1525956663_thumb.jpg

post-53805-0-55103600-1525956700_thumb.jpg

post-53805-0-67752100-1525956722_thumb.jpg

gładzimy krawędzie otworów żeby piny lekko się poruszały,uzupełniamy do 8 szt z drugiego złącza,w obudowie styków wiercimy otwór 3mm ponieważ jeden jest zaślepiony oraz mając wyjętą zawleczkę (wcześniejsza czerwona strzałka ;) )

przekładamy blaszki stykowe zaznaczone żółtymi strzałkami,również 8 szt oraz wkładamy zawleczkę

post-53805-0-42374300-1525956953_thumb.jpg

składamy złącze i przekładamy piny z drugiej wiązki w kostce wiązki drzwi,jak i również kabinowej

post-53805-0-91965900-1525957077_thumb.jpg

żeby wypiąć trzeba zdemontować białe zabezpieczenie oraz cienkim śrubokręcikiem podgiąć pina we wtyczce od strony złącza i wyciągnąć do tyłu razem z przewodem ,przełożyć do naszej wiązki i podłączyć do czego się chce we drzwiach :P

tak wygląda gotowa wiązka ze złączem,na żółto zaznaczono dołożone styki

post-53805-0-49808400-1525957273_thumb.jpg

w złączu nadwozia dokładamy tylko piny we wtyczce,jest tam 8 pól stykowych i wolne miejsca we wtyczce ;)

styki można przeczyścić lekko drobnym papierem oraz zabezpieczyć specjalnym przewodzącym lakierem do złącz elektrycznych lub innymi specyfikami

Jeśli ktoś ma standardowy problem z nie łączącymi drzwiami suwanymi do przed założeniem złącza drzwiowego dociąć i podłożyć ok 3mm coś co wam w ręce wpadnie :P ja i Migel mamy dociętą gąbkę wygłuszającą :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi