Skocz do zawartości

przyśpieszacz zapłonu 2,0 DTL


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

ponowne odpalenie tylko po odpowietrzeniu układu paliwowego

Podejrzewam!! ze masz po prostu nieszczelnośc na trawersach wtrysków!! . Idzie to sprawdzic!! ale zainteresowany!!musi miec trochę wiedzy itp!!. jak nie ma!! To niech zażąda wymiany trawersów na wtryskach!!Koszt co prawda nie mały! Ale prawdopodobieństwo ustąpienia zapowietrzania jest 99% :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Mam pytanie odnośnie tej niezbędnej wiedzy, o co miałbym zpytać mechanikia, ewentualnie co zasugerować mechanikowi aby sprawdził ? Uważam go za cierpliwego i dokładnego mechanika, robiłem u niego już nie jedną usterkę i nie jeden samochód (wszystkie poprzednie którymi jeździłem). Jaka jest rozsądna cena za wykonanie takiej usługi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie tej niezbędnej wiedzy, o co miałbym zpytać mechanikia,

Jaka jest rozsądna cena za wykonanie takiej usługi?

trawersy sprawdza sie po kolei na wtryskiwaczach wakuometrem!!.

 

koszt tylko czesci zamiennych to około200żł. Naprawa to juz indywidualna sprawa z mechanikiem! Aby to zrobic należy podnosic wałek rozrządu!. Demontując kolektory przewody od pompy itp. I na koniec odpowietrzanie!! :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy jeszcze ten mechanik będzie wiedział jak odpowietrzyć.

Upewnij się zanim zacznie rozbierać co wie o odpowietrzaniu. Bo jak będzie za długo kręcił na sucho to za chwile napiszesz gdzie regenerują pompę wtryskową.

Poszukaj postów kol. brzozy bo szeroko o tym pisał.

 

P.S Mnie pewien mechanik powiedział że po czyszczeniu kolektora nie trzeba odpowietrzać :wink: , więc uważaj.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy objawem zapowietrzania może być poranne puszczanie jasnego jasnoniebieskiego dymka? Silnik pali dobrze. A zaczął puszczać po wymianie filtra paliwa. Jednak może to być zbieżność w czasie - wcześniej może tego po prostu nie zauważyłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy objawem zapowietrzania może być poranne puszczanie jasnego jasnoniebieskiego dymka

Jest to objaw spalania oleju!! silnikowego! Nic nie ma wspólnego z zapowietrzaniem! i wymianą filtra!! http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wyczerpującą odpowiedz, mechanik pewny już u niego odpowietrzałem układ i zna się na rzeczy. Mam pytanie, czytałem na forum że objawem nieszczelnych uszczelniaczy jest przy odpowietrzaniu zabrudzona ropa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czytałem na forum że objawem nieszczelnych uszczelniaczy jest przy odpowietrzaniu zabrudzona ropa?

Tak! w zwiazku z tym ze powrót z nadmiarów mamy na podcisnienie!!.To przy zwalonym trawersie!! [uszczelniaczu wtrysku] zassie olej silnikowy do pompy!! . A tym samym powrotem z pompy do zbiornika paliwa!! . http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/rolleyes.gif Mówimy tu o silnikach oplowskich! oczywiscie!! . Bo w konkurencjach!! mają tęższe glowy!! i na takie cos by sobie nie pozwolili!! Oczywiście można to przerobic! Ale kij ma dwa konce! . Gdy walnie trawers to będziemy mieli ropę w silniku!! ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności