Skocz do zawartości

Fabryczne radio CD300 - wymiana na coś z obsługą usb


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Merivę B z 2011 roku z fabrycznie wbudowanym radiem CD300, niestety auto posiada w konsoli jedynie gniazdo aux. Czy istnieje opcja na dołożenie do tego radia jakiegoś modułu obsługującego puszczanie muzyki np. z pendrive? Rozumiem, że to wiązałoby się z dołożeniem wiązki i wymianą gniazda z aux na aux/usb ale czy w ogóle taka opcja jest? Jeśli nie, to czy warto poszukać wyższego modelu tego radia i na nie wymienić np. CD400 Plus? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła mi do głowy jeszcze taka myśl. A gdyby do gniazda AUX podłączyć przez kabelek odtwarzacz mp3 ze zrzuconą na niego muzyką i podłączonym cały czas zasilaniem z gniazda zapalniczki? Czy takie urządzenie byłoby rozpoznawane przez radio fabryczne?

Np. taki zestaw?

https://allegro.pl/oferta/kabel-rock-audio-mini-jack-3-5mm-wtyk-aux-tpe-1m-6677957002

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-mini-mp3-na-karte-pamieci-wejscie-jack-7792547097

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zainstalowany taki zestaw:

 

https://allegro.pl/oferta/odbiornik-bluetooth-uniwersalny-sony-rm-x7b-7014298495?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Telefony+i+Akcesoria&ev_adgr=Akcesoria+GSM&gclid=EAIaIQobChMIxZ6g_5f44gIVSRDTCh27HAMVEAQYASABEgL9QvD_BwE

 

 

 

2020-01-14_152139.png

 

moduł mam zamocowany koło lewarka skrzyni biegów, dżojstik w przesuwanej szufladzie. Działa to dość fajnie. Możesz słuchać muzyki z telefonu, używać nawigacji lub używać jako zestaw głośnomówiący w fabrycznych głośnikach, poprzez wejście AUX,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam

Podłączę się do tematu. Mam Merivę b która ma wyjście AUX. Wychodziły też Merivy z wyjściem AUX plus USB. Czy można zamienić całe wejście na to z USB? Czy to jest tylko plug n play? Czy kable z tyłu będą pasowały?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obsługuje. To podstawowe radio. Wyzsze modele maja usb i bt. Wymiana radia, programowanie. Ja mialem cd 400 i zmieniałem na chińczyka zeby sie nie bawic w programowania, dokupowania wiązek, modułów. Za ceny wyzszego modelu radia mam stacje multi z małymi minusami. Ale ze znaczną przewagą plusów. Jak chcesz usb to minimum cd400 plus.

Do czasu wymiany radia uzywałem adaptera bluetooth- aux. Kosztowało też jakieś grosze a grało bez różnicy od źródła dzwieku

Screenshot_20210314-234104_(1).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności