Skocz do zawartości

vectra B, klimatronik - problem z wentylatorem nawiewu


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Mam problem z wentylatorem nawiewu powietrza do kabiny. Brak jest regulacji obrotów. Wentylator chodzi tylko na maksymalnych obrotach, a przy pozostałych stopniach prędkości wyłącza sie zupełnie. czy ktoś miał taki lub podobny problem? Ponadto gdy auto stało pare razy na słoncu regulacja obrotów pojawiała sie i klimatronik chodził bez zarzutów. Ponadto wszystkie funkcje klimatronika działają bez zarzutu: przełączanie nawiewu czy utrzymywanie teperatury, jednak przy maksymalnych obrotach wentylatora jest spory hałas i przeciąg:-). Czy gdzieś na forum można znależć dokumentacje od klimatronika? Czy ktoś mi może pomóc?

Ponadto występuje błąd w komputzre klimy o numerze chyba 24.

Jeszcze jedno pytanie ostatnio przesadziłem ze słuchaniem grajka na postoju wiec musiałem podładować akumulator. Podłączyłem ładowarke bez odpinania akumulatora. Po tym zabiegu przestało mi działać podświetlanie deski rozdzielczej. czy możliwe jest że mogło nastąpić przepalenie wszystkich żarówek? Ewentualnie jaka jest tego inna przyczyna. wszystkie bezpieczniki są ok. Jeszcze raz zapytam czy gdzieś na forum można znależć dokumentację klimy i elektryki do vectry B?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

klimatronik ma 9 biegów, temat który był poruszany dotyczył astry ze sterowaniem ręcznym wentylatora nawiewu który ma bodajże 4 biegi. Czy w vektrze w klimatroniku jest również drabinka rezystorów? jeśli tak to gdzie ona się znajduje. chciałbym ją wymontować i sprawdzić. Proszę o jakiś dokładniejszy opis i precyzyjniejsze informacje. z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich na forum :znudzony:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kto moze pomóc w sprecyzowaniu tych informacji. W serwisie opla powiedziano mi ze ze nawalił pewnie taki moduł który czesto sie psuje i kosztuje 500-600zł, w niezaleznym serwisie który sprawdzal mi klimatronika powiedzieli mi ze nie ma w klimatroniku żadnych rezystorów. w sklepie z częsciami powiedziano mi natomiast ze jest rezystor i jego cena wynosi 160zł. Kurcze co 3 fachowców 5 opinii. Kto moze pomóc w tej sprawie? Oraz czy znajdzie się gdześ szczegółową dokumentacje klimatronika?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

odswieze troche temat

cos koledzy nowego w tej sprawie, jutro sie zabieram za rozbieranie silniczka i jakies info by mi troche pomoglo

 

[ Dodano: Sro Paź 03, 2007 18:12 ]

godzinka roboty i po sprawie

powodem braku nawiewu byl brak szczotek na siniku dmuchawy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
Gość somebody777

Witam wszytskich,

 

ja mam inny problem z nawiewem, jak ustawiam ręcznie jest ok od 1 do 9 płynnie ale jak wciskam auto to wentylator stop i tyle, ma może ktoś jakiś pomysł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności