Skocz do zawartości

Prośba o pomoc w doborze akcesoriów


Gość woper

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu sprowadziłem sobie śliczna białą Merivę B z 2011. Jestem bardzo zadowolony, choć Niemiec chyba nie płakał jak sprzedawał, bo sporo przepłaciłem, ale chciałem zaznać troszkę luksusu. Do tej pory w Astrze G miałem szyby na korbki :) okazało się jednak, że nie tylko Polacy to złodzieje. Niemcowi też przydał się trójkąt ostrzegawczy, apteczka i gaśnica (choć nie wiem czy gaśnica jest wymagana w Niemczech) dlatego chciałbym kupić oryginały i teraz pytanie do Was. Czy możecie mi napisać jakie były te akcesoria dodawane do tego modelu? Bo na Allegro czy OLX widzę przeróżne rodzaje od żółtych, poprzez czerwone i niebieskie etui trójkątów ostrzegawczych, apteczki też różne i gaśnice (czy były ze znaczkiem Opla lub GM?) Może ktoś zamieści zdjęcie? 

Pytanie 2 Jaki duży jest bak paliwa (silnik benzynowy 1,4), świeciła rezerwa a wlałem tylko 42 l.

Pytanie 3 W komorze silnika jest taki pręt metalowy do podtrzymywania pokrywy po otwarciu i nie podoba mi się jego uchwyt, tak jakby to była jakaś samoróbka. Czy może ktoś pokazać zbliżenie jak u niego to wygląda? 

Będę bardzo wdzięczny za wszystkie odpowiedzi. Z góry dziękuję i proszę mnie nie hejtować za moją niewiedzę.

 

Tomasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kolorem etui na trójkąt bym się nie przejmował - tylko kształtem i wymiarami - trzeba by w bagażniku zlokalizować "szparę" na tenże trójkąt przeznaczoną - pod podłogą, we wnęce na koło zapasowe - do tego dobrać oryginalny trójkąt;

2. apteczka ma ponoć swoje miejsce pod fotelem kierowcy - zmierzyć i dobrać coś zgodnego z przepisami, żeby pod wymiar pasowało...;

3. gaśnica - jako żywo - kupując nowego Opla dostałem na wyposażenie gaśnicę jednego z większych polskich producentów, za to wyprodukowaną dosłownie "tydzień wcześniej", tym bym się raczej kierował - datą ważności i rozmiarami, a nie nadrukiem z logo Opla czy GM,

Zbiornik paliwa nominalnie ma 54 litry o ile pamiętam;

co do "patyka wstydu" nie wypowiem się, bo nie wiem ;)

Edytowane przez pan_wAZOn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności