Skocz do zawartości

Zafira C 1,6 cdti czujnik temperatury płynu chłodzącego


Gość pablaris

Rekomendowane odpowiedzi

Dla czego wszyscy komplikują sobie życie szukając diabli wiedząc czego. Na kliku forach było to już omawiane błąd P118B to błąd czujnika cząstek stałych nic innego. Po prostu kiedyś ktoś przetłumaczył ten błąd jako czujnik temperatury i wszędzie to jest powielane nawet w starych interfejsach oplowskich GDS2  było to opisane jako czujnik temperatury spalin ale już w GDS2 z 2018r jest to poprawione komputer określa błąd -       "niestabilna temperatura czujnika cząstek stałych lub brak odczytu".

Więc tak jak pisałem wyżej wymiana czujnika  pozycja 31   lub samej sondy i po problemie.

image.png.c4b28f7619e51978cf613a722c0a1bc4.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tomek8308 napisał:

Dla czego wszyscy komplikują sobie życie szukając diabli wiedząc czego. Na kliku forach było to już omawiane błąd P118B to błąd czujnika cząstek stałych nic innego. Po prostu kiedyś ktoś przetłumaczył ten błąd jako czujnik temperatury i wszędzie to jest powielane nawet w starych interfejsach oplowskich GDS2  było to opisane jako czujnik temperatury spalin ale już w GDS2 z 2018r jest to poprawione komputer określa błąd -       "niestabilna temperatura czujnika cząstek stałych lub brak odczytu".

Więc tak jak pisałem wyżej wymiana czujnika  pozycja 31   lub samej sondy i po problemie.

image.png.c4b28f7619e51978cf613a722c0a1bc4.png

Piszesz o czujniku Nox.

Już napisałem że ja swoje wyłączyłem w komputerze i to nie pomogło. Wcześniej chyba też ktoś pisał że już wymienił i też nie pomogło. Problem dalej jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, BigM napisał:

Piszesz o czujniku Nox.

Już napisałem że ja swoje wyłączyłem w komputerze i to nie pomogło. Wcześniej chyba też ktoś pisał że już wymienił i też nie pomogło. Problem dalej jest.

Czy gdzieś napisałem o czujniku NOX? Przecież chyba wyraźnie piszę "czujnik cząstek stałych" to zupełnie inny czujnik niż NOX. Czujniki NOX są dwa i sprawdzają ilość tlenków azotu do prawidłowego działania AdBlu. Czujnik cząstek stałych mierzy ilość cząstek stałych pm i określa prawidłową pracę DPF.  Czyli dla jasności czujnik który powoduje błąd P118B odpowiada za prawidłową pracę DPF i jego obecny nr. to 55501897. Jak wejdziesz pod samochód to zobaczysz, że w wydechu praktycznie obok siebie siedzą trzy czujniki i licząc od kolektora 1. Czujnik NOX, 2. Czujnik cząstek stałych , 3. Czujnik temperatury spalin nr.3 

ps. Na schemacie wygląda tak jak  by był albo jeden albo drugi ale zainstalowane są obydwa i NOX i Cząstki. Więc wymień cząstki i po problemie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin 83 napisał:

Tam masz błąd stały ? Czy po przekroczeniu jakiejś wartości go wybija ?

Nie do końca wiem co znaczy błąd stały. Błąd wyrzuca przy odpalaniu, na ciepłym lub zimnym silniku. Po 2 lub 7 dniach od skasowania. To nie ma znaczenia.

42 minuty temu, tomek8308 napisał:

Czy gdzieś napisałem o czujniku NOX? Przecież chyba wyraźnie piszę "czujnik cząstek stałych" to zupełnie inny czujnik niż NOX. Czujniki NOX są dwa i sprawdzają ilość tlenków azotu do prawidłowego działania AdBlu. Czujnik cząstek stałych mierzy ilość cząstek stałych pm i określa prawidłową pracę DPF.  Czyli dla jasności czujnik który powoduje błąd P118B odpowiada za prawidłową pracę DPF i jego obecny nr. to 55501897. Jak wejdziesz pod samochód to zobaczysz, że w wydechu praktycznie obok siebie siedzą trzy czujniki i licząc od kolektora 1. Czujnik NOX, 2. Czujnik cząstek stałych , 3. Czujnik temperatury spalin nr.3 

ps. Na schemacie wygląda tak jak  by był albo jeden albo drugi ale zainstalowane są obydwa i NOX i Cząstki. Więc wymień cząstki i po problemie.

Wszędzie gdzie wpiszę ten numer to pokazuje że jest to sonda NOX.

https://www.der-ersatzteile-profi.de/artikel/stickoxidsensor-a6403033

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stały w skrócie to taki który zaraz po skasowaniu wylatuje lub nie da się skasować. Jakie wartości odnotowuje czujnik przy wywaleniu błędy ? Może jazda na aplikacji z wyszczególnionymi czujnikami coś naświetlić , może problem jest gdzieś indziej a wywala błąd z powodu nieprawidłowych dla komputera wartości 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, BigM napisał:

Nie do końca wiem co znaczy błąd stały. Błąd wyrzuca przy odpalaniu, na ciepłym lub zimnym silniku. Po 2 lub 7 dniach od skasowania. To nie ma znaczenia.

Wszędzie gdzie wpiszę ten numer to pokazuje że jest to sonda NOX.

https://www.der-ersatzteile-profi.de/artikel/stickoxidsensor-a6403033

Nie wiem dla czego dla wszystkich wszystko co siedzi w wydechu to NOx. https://www.ebay.co.uk/itm/293206786791 Zadzwoń do dowolnego serwisu opla podadzą i typ czujnika, a tu masz konkretnie tak jak podałem pozycja 31 https://opel.7zap.com/pl/car/p12/p/1/5-6/  - 55487677 to stary nr. już niedostępny nowy numer to 55501897- cena w Oplu powala 2100zł.  ja kupowałem na ebay-u za 1000 z Niemiec ale wiem ze ludzie potrafią wymieniać same sondy kupione na Aliexpres i wszystko działa.

Ps. Zmień mechanika szukanie uszkodzenia na zasadzie wymieniamy wszystko po kolei aż się trafi to żenada. Wymieni ci pół samochodu, a ty za to płacisz tak to każdy potrafi. Błąd P118B był problematyczny do 2019r bo faktycznie interfejsy diagnostyczne nawet oryginalne GDS2 podawało czujnik temperatury ale już w aktualizacji oprogramowania GDS2 w 2018r i Tisie Opel to naprawił i podaje prawidłowy błąd czujnika cząstek stałych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności