Skocz do zawartości

woda w oleju silnikowym


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam! Od dłuższego czasu mam problem z wodą w oleju silnikowym, na korku zbiera się ten biały szlam. Uszczelka pod głowicą to na pewno nie jest ponieważ płynu chłodzącego nie ubywa ze zbiorniczka (obserwuje poziom dłuższy czas), silnik chodzi równo. Może to być przyczyna nie dogrzanego silnika (do pracy mam 8 km i silnik się nawet nie zdąży nagrzać)? Z przeczytanych postów zauważyłem że Corsianki tak mają. Jaka jest tego przyczyna i jak się tego pozbyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Ten szlam to nie woda tylko nagar, przynajmniej tak mi sie wydaje, jezeli robisz dziennie tylko 16km (8do przacy i z powrotem) to masz ciagle niedogrzany silnik, lepiej przed wyjazdem odpal go na jakies 5minut, zawsze to troche inaczej bedzie wygladalo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja też mam taki majonez pod korkiem i też z powodu krótkich odcinków (do pracy 4-5km i po 8 godzinach powrót) Auto się niedogrzewa i stąd ten majonez. Nie ma się czym przejmować. U mnie to bankowo niedogrzanie przez jazde na krótkich odcinkach jest problem bo jak czasem jade w trase za miasto, zrobie z 40km w jedną strone, silnik przez ponad 30-35km jedzie nagrzany to szlam zniknie lub zmniejszy się jego ilość. Pozatym teraz też zima, zimno na dworze i to też powód, w lecie mialem o wiele mniej majonezu mimo jazdy na krótkich odcinkach.

Krótko mówiąc nie przejmuj się tym

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Olej dobry, ale to nie ma nic do rzeczy, po prostu silnik jest niedogrzany ciagle i maselko i tak sie bedzie robilo, odpalaj go na pare minut przed wyjazdem, ja tak robie(choc mam do pracy 18km w jedna strone) i majonezik sie u mnie nie robi, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertnet

odpalaj go na pare minut przed wyjazdem

nie uważam tego za dobry pomysł, po odpaleniu nalezy od razu kontynuowac jazde, nie dosc ze silnik zuzywa wtedy wiecej paliwka to rowniez nie nagrzewa sie, zreszta sam silnik wtedy tez zuzywa sie bardziej.

co masz na mysli mówiac woda w silniku?? to ze maselka pod korkiem to nie martw sie tym, w lato bedzie lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobil to bardzo dobry olej ale wiem że około 40% tych olejów jest podrabianych, nawet 4l bańke Mobila oryginalnie zapakowana sam potrafie otworzyć i nikt sie nie kapnie, że coś było ruszane

wlej Castrol 10w/40 z butelki nie beczki a problem zniknie

 

[ Dodano: Czw Mar 20, 2008 14:24 ]

kumpel pracował w jednej z hurtowni i z tymi Mobilami to cuda robili czy to beczka czy butelka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

moim zdaniem silnik sie nagrzewa jak stoi, moze sie myle, nie mowie zeby odpalac go na 30minut, ale na pare minut przed wyjazdem, na pewno zlapie szybciej temperature niz jakby od razu jechac te 8km. Wiec silnik sie chyba szybciej nagrzeje

 

[ Dodano: Czw Mar 20, 2008 13:57 ]

a co do podrabiania, to chyba kazdy olej da sie podrobic, kwestia tego czy umie sie otworzyc butelke z nim, o beczkach nawet nie wspominam bo to najgorszy szit. Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

nie nagrzewa sie

Jasne że samochód się nagrzewa jak stoi i to nawet bardziej niż jak jedzie, bo jadąc powietrze go chlodzi, a stojąc nie ma takiego ruchu powietrza!

silnik zuzywa wtedy wiecej paliwka

więcej od czego? Jadąc zurzywa więcej, no chyba że jedziemy na biegu nie dodając gazu. Ale dodając gaz zurzywa więcej paliwa, tylko że pokonujemy jakiś dystans kilometrów więc zurzycie na dane km jest mniejsze. Ale takich wartości się nie porównuje.

zreszta sam silnik wtedy tez zuzywa sie bardziej

a to dobre :D

Mając obroty na poziomie 900 silnik zurzywa się bardziej niż jadąc z obrotami w okolicach 3000? Bo nie wspomnę już o wyższych :mrgreen:

to ze maselka pod korkiem to nie martw sie tym

tu się zgodzę jeśli nie ubywa ci plyn chlodniczy i jeździsz na krótkich odcinkach to nie ma się czym martwić, już wcześniej to pisalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności