Skocz do zawartości

woda w oleju silnikowym


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

samochód się nagrzewa jak stoi i to nawet bardziej niż jak jedzie, bo jadąc powietrze go chlodzi, a stojąc nie ma takiego ruchu powietrza!

Silnik nagrzewa sie szybciej w czasie jazdy ponieważ pracuje wtedy pod obciążeniem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Moim zdaniem silnik szybciej nagrzewa sie jak stoi, bo tylko jak stoimy w korku albo po prostu na wlaczonym silniku to sie wlaczy wentylator, a w trakcie jazdy nie bo dochodzi powietrze ktore tez chlodzi, wiec niech nikt mi nie wciska ze nagrzewa sie szybciej gdy jedziemy, prosty test mozna wykonac- rano gdy jest zimny odpalic i poczekac te 20minut , wentyl. sie wlaczy po jakims czasie bo temperatura dojdzie do jakichs 95st. a w trakcie jazdy sie nie wlaczy(silnik osiagnie odpowiednia temperature ale nie dojdzie do wartosci granicznych-przy ktorych zalacza sie wentyl.). Chcialem zaznaczyc na koniec ze wcale nie twierdze ze odpalanie rano i czekanie kilkunastu minut jest dobre dla silnika ale chwile moze sobie pochodzic na jalowym(2do5 minut). Dziekuje, pozdrawiam wszystkich

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobra rzeczywiście mój bląd

Silnik nagrzewa sie szybciej w czasie jazdy ponieważ pracuje wtedy pod obciążeniem.

Zgadzam się ale równie dobrze stojąc możemy dać nogę na gaz i trzymać na wyższych obrotach to uzyskamy ten sam efekt co jadać ale unikniemy chlodzenia powietrzem, a więc silnik nagrzeje się szybciej.

bo tylko jak stoimy w korku albo po prostu na wlaczonym silniku to sie wlaczy wentylator

Tu już kolega wchodzi w strefe nagrzewania cieplego silnika...

Podczas jazdy auto chlodzone jest powietrzem, pozatym po nagrzaniu otwiera się termostat i wszystko jest chlodzone, a gdy stoimy powietrze już nie chlodzi i silnik się nagrzewa aż do nagrzania i wlaczą wentylator. Ale tu mowa o cieplym silniku i nie o to biega. Chodzi o zimny silnik i moment kiedy strzalka od temp silnika rusza się z miejsca ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam mam ten sam problem masełko pod korkiem też robię małe odległości (12 km do pracy) pod korkiem może i nie groźnie ale co jeśli mam masełko w misie olejowej przynajmniej tak sądzę ponieważ jak sprawdzam stan oleju to mam znikome ilości na bagnecie :beer::beer::beer::beer:

 

[ Dodano: Wto Sty 13, 2009 18:33 ]

mam ten sam problem tylko masełko mam też na bagnecie pomiarowym (robie 12 kilosów do pracy ) a czy to ze mam masełko na bagnecie to tez nie jest groźne?:beer: :beer: :beer::beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

mam znikome ilości na bagnecie

moze dolej oleju zeby byl odpowiedni stan?

a czy to ze mam masełko na bagnecie to tez nie jest groźne?:beer:

nie jest bo silnik jest niedogrzany i sie bedzie robic masmix to normalne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wydaje mi sie ze to jednak nie krótki dystans ma tu znaczenie. ja pokonuje trase 80km to znaczy 40 przerwa 40 nie ma tu mowy o niedogrzanym silniku a i u siebie znajduje biała maź. myśle że może to być związane z instalacją LPG, mam tez druga corse bez LPG w ktorej takie zjawisko nie wystepuje a jezdzimy na takim samym oleju (pół syntetyk lotosu).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daniel GSi

Ja na twoim miejscu bym zmienil olej na jakis lepszy, a co do masla pod korkiem to nie od lpg, uwierz mi, a samochod normalnie ci sie nagrzewa podczas trasy :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności