Skocz do zawartości

[CC] tłumik


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Corsa C 1.0 Prelift. Co byscie wybrali, Ulter NRS czy dedykowany ? Moze mial ktos styczność z NRS'em. W internecie za wiele o nim nie ma.. generalnie mi sie podoba i dźwięk i cena. Troche deprymuja mnie opinie ze glosny to za malo powiedziane. Z kolei jedni pisza ze dedykowany jest za cichy, inni ze pieknie "dźwięczy" po rozgrzaniu, jeszcze inni ze jak zimny :mrgreen: Z jednej strony nie chce byc rozczarowany ze za cicho, ze to nie tego oczekiwalem ( a widzialem ze niektorzy byli wlasnie tak rozczarowani) , a z drugiej ze moze rzeczywiscie ten NRS robi za duzy halas . Tu jest w calkiem milo, ale to inna klasa, inny samochod

. Moze byl ktos w moim polozeniu? Tlumik musze wymienic, bo lada chwila zrobi sie dziura w oplowskim. Oczekuje szczerych opinii i komentarzy. Pozdrawiam.

 

Moze ktos z forumowiczow kto ma zainstalowany ulter dedykowany w swojej Corsie C, ma lub moze nagrac film/dzwiek swojego tlumika i chce sie pochwalic ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja mam dedykowany Ulter w CC 1.2 16V. Nie buczy za głośno. Powiedziałbym że nawet nie sportowo. Natomiast na niskich obrotach słychać mily pomruk. Jesli szukasz czegoś głośniejszego to raczej nie ten, jesli czegos na zamiane za seryjny jednak o lepszym brzmieniu i wiekszej trwalosci to polecam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dzieki. Hmm. Nie chcialbym zeby po zamontowaniu ulter wydawal takie dzwieki (przykladowo) :

 

 

 

 

http://youtube.com/watch?v=XT6kPX6CcJU

 

 

a gral tak pięknie:

 

 

 

ewemtualnie

 

 

czyli byl stlumiony bass a nie jak w pierwszych przypadkach glosno ryczacy dźwięk.

 

Oczywiscie nie ujmuje tym "pierwszym" samochodom, ale to nie jest moj gust.

 

Wedlug producenta NRS brzmi tak

 

- Honda Civic NRS - http://www.ulter.com.pl/sounds/honda_civic/honda_civic_ulter_duet_serianrs.mp3

- Honda CRX NRS - http://www.ulter.com.pl/sounds/honda_crx/honda_crx_ulter_seria_nrs_duet.mp3

 

Czyli jesli realnie jest tak stlumiony dzwiek to calkiem przyjemnie. Piotrl a jak brzmi Twoj ulter dedykowany ? Do ktorego z wyzej wymienionych przykladow bys przyrównał ? Jesli do zadnego ,bede wdzieczny jak zaprezentujesz wlasny przyklad. Jeszcze mam pytanie odnosnie wymiarow wydechu w Corsie C ( z tego co widzialem na stronie ultera dedykowane do cors 1.0 , 1.2 i chyba 1.4 sa takie same, wiec fabrycznie chyba tez maja te same wymiary), bo domyslam sie ze to na tej podstawie dobiera sie uniwersalny. Moze ktos wstawial u siebie uniwersalny i podpowie czym sie kierowac. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Żaden z podanych dźwięków nie przypominał tego u mnie. Z tego co szybko poszukałem to dośc zbliżony jest taki dźwiek:

http://youtube.com/watch?v=nm1bb7pbQIs&feature=related

dodam, że żadnych dodatkowych modyfikacji nie robiłem (katalizator i tłumik środkowy są oryginalne).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 15 lat później...

Witajcie, zauważyłem, że w mojej corsie c opadł tłumik środkowy, co Waszym zdaniem zostało uszkodzone? Nie wygląda nic tam jakby przerdzewiało, czyżby te gumy co trzymają tłumik puściły? 

tłumik1.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności