Skocz do zawartości

Błąd P244B


Gość JacekEPS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość JacekEPS

Witam

Jestem nowy więc proszę o wyrozumiałość 

Posiadam Antara 2.0  CDTI 150 KM  4x4  2007r Użytkuje ją od prawie 2 lat  pojawił 4 dni temu błąd P244B różnica ciśnień.... Podczas jazdy Zapalił się  CHECK efekt zwiększenie spalania auto dostało skrzydeł chwilowe zużycie na postoju 4 l podczas jazdy ponad 20l 

Błąd skasowany programem sdpr... 

Kilka dni bez błędu spalanie poniżej mojej normy 7-8 l/100  (norma moja 10.5 l/100) auto jakby słabsze

Dziś przelot autostrada znowu Check sprawdzone SDP... znowu P244B Dodam nie gasiłem auta po jeździe błędu już nie można skasować zużycie paliwa b. duze

Teraz pytanie czujnik ciśnienia różnicowego od DPF uszkodzony czy filtr skończył żywot (przebieg 251 tys 1.5 tys filtry oleje wymienione średnie prędkości powyżej 130 autoski) oleje i filtry co 8 tys wymieniane 

Auto pewnie na serwis pójdzie ale wolę popytać ktoś coś podobnego miał jakieś sugestie 

 

Pozdrawiam 

Jacek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies inne komunikaty były? Często ostatnio dpf sie skutecznie wypalał? Masz mozliwosc sprawdzenia jego zapelnienia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekEPS

Hello

 

Brak innych błędów i to dziwne 

A wypalanie kontrolka nigdy nie świeciła od DPF 

Jedynie zauważałem zwiększenie zuzycia paliwa co okol 1 tys km ale to na autostradzie przy prędkości przelotowej 

Co do zapełnienia to nie

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka z dpf bedzie swiecic jesli bedzie filtr zapelniony. Nie ma kontrolki sygnalizujacej wypalanie. Proces wypalania poznasz po podwyzszonym spalaniu chwilowym na biegu jałowym, specyficznym zapachu jesli stoisz, sporej chmurce spalin ,wlaczeniu sie podgrzewania tylnej szyby. Sprawdz zapelnienie filtra i czym sprawdzales błędy? Moze faktycznie czujnik sie wysypal a filtr jeszcze ma sie dobrze i nie wymaga czyszczenia mechanicznego

Edytowane przez Marcin 83

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JacekEPS

Hello

 

Błędy sprawdzam SDPROG (wersja podstawowa) nie mam możliwości sprawdzenia ciśnień na czujnku

 zwiększone spalanie występuje co do reszty nie zauważyłem 

Muszę posprawdzać połączenia przewodów od DPF do czujnika może tu jest problem  ale to w weekend 

 

A z innej beczki jakie osiągacie spalanie? 

 

 

Dzięki za info

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności