Skocz do zawartości

Astra J wymiana cd 400 na android


Marcin 83

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Niedawno wymienilem radio oryginalne na androida. Poczytalem kilka tematow, troche mnie odstraszaly informacje ze radio za mocno swieci, ze obsluga odrywa wzrok od drogi, ze menu jest nie przejrzyste.

Postanowilem sprawdzic jak to wyglada.

Wymiany dokonalem gdyz w cd400 brak mi było usb, bluetooth, oraz navi.( co prawda mozna uzywac z telefonu , ale nie ma w jotce przyzwoitego miejsca gdzie by go mozna umiescic)

Po miesiacu uzytkowania moje spostrzezenia.

Plusy:

-mam usb

-mam czytelne navi

- mam zestaw glosnomowiacy

- radio elegancko pasuje, nic nie odstaje, zadnych szpar czy skrzypienia

- pełna obsługa z kierownicy

-duzy wyswietlacz i prosta obsluga, wyswietlacz mozna przyciemnic lub wygasic calkowicie

- choc zaden ze mnie audiofill to radio jak na moj słuch gra zdecydowanie lepiej

- linie nanoszone na kamere cofania są skretne, biorą sygnał z czujnika skretu 

- w czasie włączenia sie procesu wypalania DPF ikona ogrzewania szyby zaczyna sie swiecic

- wszystkie ustwienia samochodu ktore ustwialo sie z poziomu oryginalnego radia nadal mozna zmieniać

Minusy:

- zmienia sie dzwiek kierunkowskazow, ostrzezenia o pasach i swiatłach,(juz nie pamietam jaki był oryginalny i mi nie przeszkadza, kwestia przyzwyczajenia)

- podswietlenie blokady drzwi , czujnikow cofania, otwierania bagaznika kontroli trakcji ma zmieniony kolor

- nie znalazlem mozliwosci wylaczenia kontroli trakcji

- nie potrafie usunac aplikacji car status, która mnie irytuje i jest zbędna.

- radio włącza sie okolo 15-20 sek.

-brak rds

- radio srednio zbiera fale

 

 Reasumujac jestem zadowolony z radia. Za cześć kwoty która bym musiał zainwestowac w zmiane cd400 na cd400 plus lub wyzszy model mam radio z wszystkim co potrzebuje, a nawet sporo wiecej

20201105_191801_(1).jpg

20201220_183441_(1).jpg

Edytowane przez Marcin 83

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, Mam pytanie ponieważ przedwczoraj kupiłem Astrę J i nie działają mi dźwięki kierunkowskazów, pasów, świateł. Radio działa lecz czasami głośniej czasami ciszej. Gościu mówił że to się ustawia gdzieś co okazało się bzdura i prawdopodobnie radio powoduje wyżej wymienione braki dźwięków. Zastanawiam się nad zmianą na takie jakie Ty wsadziłeś do swojej.

Mam najprostsze radio bez BT bo też myślałem że to jest w standardzie jak jest na kierownicy słuchawka.... Bardziej badałem auto pod względem technicznym. Mógłbyś mi powiedzieć jaki jest koszt takiej wymiany? i czy rzeczywiście brak odgłosu kierunkowskazu jest spowodowany przez radio?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Dźwięki są realizowane poprzez radio. W jaki sposób to się nie zagłębiałem  (mowa o oryginalnym) Android który ją wkładałem ma swój oddzielny buzer który założyłem na plastikowej poprzeczce za radiem . Co do kosztów wymiany, masz na myśli zakup czy montaż ? Jeśli chodzi o zakup to w Pl najtańsze oferty od bodajże 1400 zł. A od chinioli można wyrwać taniej, zależnie od wersji radia (jakie ma bebechy) 

Montaż samemu można wykonać jak się ma jakieś tam minimalne zdolności.

Z tego co widziałem to są dwie wersje , jedna z ekranem trochę większym jak oryginalne radio z navi , druga wersja z ekranem na praktycznie cały panel .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękie wielkie za odpowiedź. Chodzi o koszt takiej wymiany radia ile to może kosztować u elektryka. Patrzyłem dokladnie jak to sie robi ale nie robilem nigdy czegos takiego wiec nie chcialbym ryzykowac ze cos zrobie zle. A radio to nie chinskie raczej to na caly widzialem ze ceny miedzy 1500-2000.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile elektryk weźmie to nie wiem. Ale tam nie ma nic strasznego. Kostki są opisane i pasują tylko w jedno miejsce. Moduł canbus trzeba wpiąć i potem USB sobie gdzieś wyprowadzić , ja je dałem zamiast oryginalnego złącza AUX. Panel klimy trzeba przełożyć w odpowiednie miejsce w nowym radiu  , anteny GPS nie trzeba ciągnąć na podszybie czy lusterko. Moja antena jest za radiem i elegancko łapie satelity

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I prędzej bym się pokierował gdzieś gdzie zakładają car audio niż do elektryka jeśli już bym musiał. Jak samemu się podejmiesz to Ci wypunktuje co trzeba po kolei zrobić. P.S. jak kupisz radio z kamerą cofania bezprzewodowa to nawet jej nie wpinaj , szkoda roboty bo traci sygnał. Bez montażu kamery cofania 2,3 h spokojnie starcza. Jakieś śrubokręty płaskie i torxy, i z cztery wkręty aby antenę GPS i buzer przymocować 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz plastikowa kratkę ozdobna.Demontujesz plastik z gniazdem zapalniczki i portem AUX. Odkrecasz śruby po bokach wyświetlacza, stacji napędowej i panelu klimy.  Wyciągasz to wszystko odpinajac kostki i antenę.

Panel klimy wyciągasz z mocowań i wkładasz w mocowania w nowym radiu(pewnie przyda się noz tapeciak żeby nadlewy plastikowe dorzezbic )

Wpinasz maduł canbus  w kostkę oryginalnego radia. Moduł montujesz tak żeby kable w niczym nie przeszkadzały.

Montujesz buzzer na ściance za radiem.

Montujesz antenę GPS za radiem. 

Kabel z gniazdem USB wyciągasz w dogodne dla siebie miejsce. Jeśli będzie to w oryginalnym miejscu to wycinasz zaślepkę USB po lewej stronie od zapalniczki, jeśli w miejsce AUX to wywalasz aux z prawej strony zapalniczki.

Żeby było stabilnie polecam wklejenie na klej na gorąco . Wszystkie kabelki z radia mają tak zrobione wtyczki że pasują tylko w jedno miejsce i chyba nawet kolory były odpowiednie . Kable są opisane. Do anteny wpinasz adapter i adapter dopiero w gniazdo antenowe w androidzie. Podłączasz do radia. Radio wkładasz w swoje miejsce i skręcasz. Po odpaleniu wszystkie moduły same działają. Sterowanie z kierownicy , gdy wrzucisz bieg wsteczny pokaże się czarny ekran i info o braku kamery ( chyba że założysz kamerę to wtedy obraz ) w ustawieniach canbus w nowym radiu  będą opcje które w radiu oryginalnym były odpowiedzialne za zamykanie drzwi czy inne sterowane z poziomu oryginalnego radia.

Z 2 tygodnie temu siedziałem w Oławie przez jakiś czas na małej robocie , tak że by się na miejscu ogarnęło :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności