Skocz do zawartości

Astra G 2.0 DI 82 KM - całkowity brak mocy.


Gość Orzecho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam taki problem jechalem dziś Astra i zapalił sie check i Astra straciła moc. Ale byla to całkowita utrata mocy -wogole nie dało sie jechać. Wjeżdzajac na rondo mysłalem że juz sie na nim zatrzymam. Ledwo przejechalem 5 km domu. Im niższy bieg był wrzucony tym gorzej nie dało sie jechać. Oprócz tego pedał hamulca zrobił sie jakby napompowany i praktycznie nie było hamowania. Check zapalal sie i gasł. Co mogło być przyczyna takiego stanu? Nie wyłaczalem auta i nie próbowałem zapalać od nowa bo już noc i -20 na zewnątrz.

   Jestem umówiony w tym tygodniu z mechanikiem bo miałem wcześniej taki problem, że po dlugim postoju ( 24 h ) auto paliło i po chwili gasło. I pózniej był straszny problem z odpaleniem. Czy moze to mieć z tym zwiazek.

    Pozdrawiam i z gory dziękuję za rady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza opcja to obudowa filtra paliwa,  lub filtr ,o ile jeszcze jest tam oryginalna lub złączki przy niej. Wersja droższa paliwo słabej jakosci i wytraciła sie parafina, lub juz syf w ukladzie . no i wisienka na torcie sterownik , lub ,i pompa wtryskowa slynna vp44. O filtrze i pompie jest ogrom wiadomości, nie ma co ich powielać. Najpierw diagnostyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr był wymieniany 2 tygodnie temu , czyszczona pompa paliwowa, paliwo tylko orlen lub lotos. Obudowa filtra paliwa nie zmieniana.

Ale możliwe żeby takie objawy byly przez obudowe filtra. Wogóle nie dało sie jechac.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Zapowietrzy sie i lipa. Tam nie masz pompy w baku. Chyba nawet dzis był podobny temat. Jak nie zapali psiknij plaka do dolotu. To tylko przypuszczenia z doswiadczenia z tymi motorami. Ja sie ratowalem zaworkami odcinajacymi zeby paliwo nie schodzilo. A jak miałeś czyszczona pompe wtryskowa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak byla czyszczona bo to mechanik robił. Pompe wtryskowa regenerowalem. Zostało na niej przejechane okolo 100 kkm wiec mam nadzieję że to nie to jest przyczyną. 

  A ten tak słabo działajacy hamulec może być z tym wszytkim powiazany ?

  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz piszesz ze regenerowana. Dawno? 100 kilometrow temu czy 100 000 temu? Jak 100 to masz gwarancje, jak 100 000 to moze juz być jej czas. Oryginalne okolo 250-300 wytrzymywaly. Regeneracja tyle nie dostuka. Moze jakies podcisnienie spadło i wiąże sie z brakiem mocy i brakiem podcisnienia na serwie.  Opcji jest wiele. Jesli sam sie tym bedziesz zajmowal to optycznie posprawdzac podcisnienia. Auta długo nie kręc jesli nie pali, bo jak nie bedzie ropy w pompie to uszkodzisz sterownik.  Mozesz węże stalowe przy wtryskach zluzowac i odpowietrzac układ.  Pytanie czy masz taka wiedze i mozliwosci aby tam grzebac, bo koniec końców i tak oddajesz do mechanika?  Wiec nie ma co tworzyc elaboratów. Generalnie jak juz tylko z plaka pali to dwie główne przyczyny pompa i obudowa filtra , i powiedzmy ze przez powrotu tez moze łapać, jesli są sparciałe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa była regenerowana i jest na niej przejechane po regeneracj okolo 100 tys km. Nie mam kolego wiedzy żeby samemu naprawiać. W czwartek jestem umówiony do mechanika. Na forum zapytałem, bo jestem ciekawy co sie moglo stać. Wielkie dzieki za sugestie. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki ze bez diagnozy mogl spasc Ci wezyk paliwowy za 2 zł lub pasc pompa za 1500 . teraz w rękach mechanika ustalenie przyczyny

Daj znac jakie będą wyniki, czy "standardowa" usterka w tych modelach czy cos nowego. Moze komus sie na przyszłość przyda.

I przy okazji widze ze z mojego rodzinnego miasta. Również pozdrawiam Puławy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności